Vláda se rozhodla obětovat lidi narozené v 70. a 80. letech. Mračková Vildumetzová za tento výrok dostala od uživatelů bídu

Jana Mračková Vildumetzová

Na sociálních sítích je každý hrdina a snaží se co možná nejvíce rýpnout do svých oponentů. Kritika poslankyně hnutí ANO Jany Mračkové Vildumetzové jde opravdu hodně daleko. Napsala totiž, že se vláda rozhodla obětovat lidi narozené v 70. a 80. letech. Poměrně zvláštní argumentace zástupkyně strany, která zřejmě pro jakoukoli důchodovou reformu udělala jedno velké nic. Neustálá kritika by ale měla být podpořena nějakým řešením. To tak nějak chybí. Uživatelé sociální sítě X poslankyni solidně naložili.

Vláda se chce populisticky pochlubit řešením důchodů

Vláda chce snížit důchody a zvýšit věk odchodu do penze. Dělá to proto, aby se mohla populisticky pochlubit, že řeší důchody. Podle Vildumetzové tímto neřeší vůbec nic. Zřejmě tedy není nějaká reforma zapotřebí.Možná mohla navrhnout, aby se zase přidalo 5 000 jednorázově, jako tomu bylo před volbami za minulé vlády Andreje Babiše, a jelo by se dál. Neskutečné. Na takzvané Babišovné se už tak nějak zapomnělo.  

Reforma se řeší, konečně se řeší

Možná v mnohých bodech špatně, ale konečně se něco děje. To by si paní poslankyně mohla uvědomit. Za minulé vlády se neustále jen odkládala, jelikož šlo o velmi nepopulární krok, který pochopitelně většinou vede ke ztrátě potenciálních voličů. Nyní už se alespoň něco děje, což je pozitivní.

Uživatelé Mračkovou Vildumetzovou nešetří

Je to tak. U prezidenta nejprve dojde ke shodě napříč politickým spektrem, že se věk odchodu do důchodu musí prodloužit a následně se pak mluví u opozice o tom, že nic takového nepadlo. Divné. Někteří uživatelé narození v 80. letech se opáčili, že se necítí obětováni. Ptají se, co dělá pro důchody samotná poslankyně. Odpovědi se jim nedostává. Matematika hovoří jasně. Pokud se nebude odkládat věk odchodu do důchodu, pak se penze hodně sníží. Někteří uživatelé chtějí nižší daně s tím, že se o sebe v důchodu postarají sami. Uživatelé také kritizují rozhazování předchozí vlády. Tak jako tak chtějí po paní poslankyni řešení. Ta ho nejspíše nabídnout nedokáže.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.mvcr.cz/clanek/valorizace-duchodu-a-vysluhovych-prispevku-v-roce-2024.aspx, https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-vlada-schvalila-reformu-penzi-mirne-ji-rozsirila-40469885, https://zpravy.aktualne.cz/finance/socialni-sprava-zacala-vyplacet-rouskovne-duchodcum/r~4b60a93a330511eb80e60cc47ab5f122/

Jana Mračková Vildumetzová: Náhledové foto Jana Mračková Vildumetzová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.