Konec nenávisti: Kiwi.com a letecká společnost Ryanair zahájily spolupráci

Včera, 28. května 2024, proběhla tisková konference, na které oznámily spolupráci česká společnost Kiwi.com a největší letecká společnost Ryanair. Po letech plných sporů nastal obrat, a šéf vyhledávače letenek Oliver Dlouhý společně s jeho protějškem z Ryanairu zakopali válečnou sekeru a odstartovali společně novou éru spolupráce. V minulosti Ryanair proti české společnosti silně bojoval. Nelíbil se mu způsob prodeje letenek a snažil se odrazovat zákazníky od jejich nákupu. Spory vyústily v několikaleté soudní tahanice. Spory, které nebyly vyřešeny, nebudou nadále pokračovat.

Tisková zpráva

Zákazníci získají přímý přístup k letenkám nízkonákladové letecké společnosti Ryanair a k ochraně před nečekanými událostmi v letovém provozu (tzv. Distuption Protection) od Kiwi.com. Cenu i další důležité informace přitom cestující uvidí transparentně v rámci celého rezervačního procesu. Obě společnosti tím chtějí rozšířit nabídku pro své zákazníky a zároveň poskytovat výbornou zákaznickou zkušenost s jejich službou.

Kiwi.com do partnerství přináší své unikátní technologie a algoritmy, včetně chytrého propojování letů od nezávislých aerolinek. Firma tak může nadále nabízet jedinečná spojení různých letů, která by u jiných poskytovatelů zákazníci nenašli. Ryanair tím zároveň rozšiřuje svůj dosah i na zákazníky v těch zemích, kde doposud neoperovala. Obě strany novou spoluprací jenom získají.

Vyjádření obou vrchních představitelů obou společností

„Jsem potěšen, že jsem dnes osobně v Praze mohl s týmem Kiwi.com zahájit partnerství, které umožňuje zákazníkům rezervovat letenky společnosti Ryanair bez skrytých přirážek a přímý pohodlný přístup k rezervacím prostřednictvím účtu myRyanair. Letní sezóna se blíží a my se těšíme na spoustu spokojených zákazníků Kiwi.com na palubách nízkonákladových letů Ryanair do 39 destinací ze čtyř českých letišť,” řekl CEO Eddie Wilson ze společnosti Ryanair.

Foto: Tisková zpráva

„Jsme velmi hrdí, že největší letecká společnost v Evropě oceňuje naše investice do produktu a zákaznické zkušenosti a vybrala si právě Kiwi.com jako svého prvního partnera pro online rezervace letů. Spolupráce se společností Ryanair je důkazem toho, že chceme navazovat vztahy s leteckými společnostmi ve prospěch zákazníků i našich dlouhodobých obchodních cílů,‟ komentoval nové partnerství také jeho protějšek Oliver Dlouhý z české společnosti Kiwi.com.

Zdroj: Tisková zpráva, https://www.epenize.eu/cesky-prodejce-letenek-kiwi-com-meni-svuj-model-podnikani/

Náhledové foto: Tisková zpráva