Víte, jak zvládnout home office? Tyto tipy vám pomohou

Home office

Práce doma je dnes doslova moderním hitem a prakticky skoro každý by chtěl jednou dosáhnout toho, že nevytáhne paty ven, ale přesto bude vydělávat více než solidní peníze. Ne pro každého je ovšem home office ideální. Někteří lidé nedokážou pracovat pouze sami se sebou a potřebují k vykonávání určité činnosti dohled. Hrozí ale i mnohé další nepříjemnosti, jež pak mohou vést k vyhoření. Podívejme se proto mnohem podrobněji na tipy, jež vám mohou pomoct.

Bez pevného režimu se neobejdete!

V první řadě si nastavte režim, který se bude nápadně podobat tomu, jako kdybyste chodili standardně do zaměstnání a pokuste se jej dodržovat. Budete mít jistotu, že sami sebe nezklamete a k práci se postavíte čelem. Vyplatí se začít pracovat o něco dříve, než byste si naplánovali. Získat ta časový bonus na pročtení novinek na sociálních sítích, případně emailů a jiných důležitých věcí, které potřebujete řešit.

Nesmírně důležitý sociální kontakt

Když pracujete doma, můžete si být jistí absencí sociálního kontaktu. I proto se vyplatí, když čas od času vyrazíte za kolegy někam mimo svůj dům. Setkání ve společné kanceláři, případně v kavárně nebo někde jinde oživí vaši práci a přijdete třeba i na další myšlenky. Nemějte strach vyrazit ani do společnosti mezi ostatní lidi. Nikde není psáno, že byste se musei nutně bavit jen o práci.

Práce v pyžamu vede k prokrastinaci

Pyžamo raději nechejte na posteliposteli a převlečte se do pohodlného domácího oděvu. V pyžamu byste měli nejspíše pocit, že toho příliš mnoho dělat nemusíte a vše by nakonec vedlo k prokrastinaci, což si samozřejmě nepřejete. Práci není nezbytné věnovat celý den. Ostatně najdou se také momenty, kdy prostě a jednoduše příliš výkonní nebudete. Zapomeňte i na hraní si s mobilním telefonem, kde máte sociální sítě a jiné žrouty času.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.