Bitcoin

Virtuální měny: Tyto mýty určitě neberte v potaz

Uvažujete o obchodování s virtuálními měnami? Bitcoin, litecoin,ethereum a mnohé jiné samozřejmě lákají stále více lidí. Přesto se ovšem lze setkat se spoustou různých mýtů, kvůli nimž si potenciální zájemci o virtuální měny netroufají a tomuto typu obchodování se rázně vyhýbají. I proto se v tomto článku pokusíme rozklíčovat a postupně vyvrátit hned několik mýtů, jež jsou s virtuálními měnami jako takovými spjaté.

Spadne internet a s bitcoinem atd. je konec

Mnohé z nás poněkud mate slovo virtuální. Veřejnost si mnohdy myslí, že v momentu velkého pádu internetu to kompletně odnesou i virtuální měny. Bojí se samozřejmě toho, že o své investice mohou přijít. Není tomu tak, všechny virtuální měny jsou trvale zapsány v historii blockchainu, tedy sítě transakcí. Ta je v podstatě uložena ve všech počítačích. Takže v případě výpadku postačí jediný a síť se obnoví. Ostatně, jste si jisti vašimi financemi u bank?

Jde o klasický MLM, respektive letadlo

P2P systém nemá s multi level marketingem vůbec nic společného. U P2P jsou fakticky všichni propojení. Neustálý přísun nových klientů, kdy ti stávající vydělávají právě na příchozích u P2P nenajdete. Dají se ovšem nalézt letadla, která přímo na kryptoměnách vydělávají. Typickým příkladem budiž scam Onecoin nemající s tradičním obchodováním s kryptoměnami nic společného.

Síť lze jednoduše hacknout

Nejde. Vynálezce bitcoinu Satoshi Nakamoto, jestli vůbec pod tímto pseudonymem fyzicky existoval, všechno dokonale zajistil. Open-source software prochází neustálými zlepšeními, takže jack je velmi nereálný podobně jako u jiných kryptoměn.

Virtuální měny vznikají fakticky z ničeho a jsou zcela zdarma

Pro trochu znalejšího člověka totální ihned vyvratitelný mýtus. Mineři, tedy těžaři, dokážou udržet složitý mechanismus v chodu, a tak ti nejlepší dostávají pravidelně odměny v podobě virtuálních peněz. Samozřejmě si také nakupují ty nejlepší počítačové sestavy, aby dokázaly spočítat ty nejsložitější algoritmy.   

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *