Odchod z práce

Odcházíte ze zaměstnání? Na tyto věci si dejte pozor!

Už toho na vás bylo v práci moc a rozhodli jste se, že skončíte? Nalákala vás konkurence a vidina vyššího výdělku? Tak jako tak s největší pravděpodobností činíte správné rozhodnutí. Už jen kvůli tomu, že na trhu práce uplatnění s velkou pravděpodobností najdete. Tedy alespoň v případě, že jste nedostali klasického padáka za alkohol nebo jiné delikty. I v tomto případě ale nemáte rozhodně cesty úplně uzavřené.

Chcete odstupné? Pak nedávejte výpověď sami!

Jestliže máte se svým zaměstnavatelem uzavřenou klasickou pracovní smlouvu a chcete odejít, můžete tak učinit. Výpovědní doba začne prvního dne další měsíc a trvá 2 měsíce. Na odstupné ale můžete velmi rychle zapomenout. Nárok na něj v tomto případě nemáte. Optimální je dohoda se zaměstnavatelem, kdy se na konkrétní době odstoupení domluvíte. Nesmí se tak ale stát před samotným odpisem dohody. Nárok na odstupné samozřejmě máte, záleží na konsenzu, který budete mít se zaměstnavatelem.

Nezapomeňte na zápočtový list!

Ač budete odcházet po dvouměsíční výpovědní lhůtě, určitě nezapomeňte na zápočtový list. V novém zaměstnání ho po vás budou chtít. Nemáte novou práci? Požádejte o speciální formulář, který se následně uplatňuje na úřadu práce při posuzování žádosti o potenciální peněžní podporu. Vyžádat si od stávajícího zaměstnavatele můžete i posudek.

Firemní věcí si nezapomeňte!

Počítejte i s tím, že vám společnost půjčila některé vybavení. Nejčastěji se jedná o ochranné oblečení, notebook, mobil, v mnohých případech také firemní automobil. Vy jste v minulosti podepsali dokument, že za ně zodpovídáte! Nevrátíte-li je, máte velký problém. Určitě si nechejte také vyhotovit protokol hovořící o tom, že jste již všechno odevzdali. Se zaměstnavatelem určitě ale nebuďte na ostří nože. Nikdy nevíte, kdy můžete minimálně bývalé kolegy potřebovat.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *