Vildumetzová tepe restrukturalizaci České pošty: Babiš v roce 2019 prohlásil, že stará Česká pošta je mrtvá

Babiš a Vildumetzová

Jakási klasika nejen na sociálních sítích. Jana Mračková Vildumetzová neustále poukazuje na neschopnost vlády a na katastrofální řešení situace České pošty. Skoro každý den vychází její nové tweety, které většinou směřují k Vítu Rakušanovi, jehož si očividně oblíbila, případně k vládě a premiéru Fialovi. Česká pošta byla dinosaurem, jenž se přitom musel nějakým způsobem změnit. Ano, nepochybně to bolelo lidi, již byli propuštěni, nicméně jde o systémový krok, na který budou navazovat další. O nutnosti změn v této společnosti se vědělo mnohem dříve a s těmito myšlenkami přicházel hlavně poslanec Andrej Babiš.

Andrej Babiš to věděl, nicméně nechtěl si špinit ruce

Už v roce 2019 tehdejší premiér deklaroval, že restrukturalizaci České pošty by měli provést kvalitní krizoví manažeři. Z utržených peněz měl vzniknout fond. Z toho by se pak čerpaly peníze na nákup nových technologií. Krásná myšlenka. Hospodářsky se podle něj nedala stará instituce utáhnout. Dokonce na sociálních sítích prohlásil, že stará Česká pošta je mrtvá. Jediným řešením měla být restrukturalizace, která učiní tuto instituci konkurenceschopnou.

Smělé plány minulosti

Do konce roku 2021 se měla Česká pošta vrátit k zisku v řádu desítek milionů korun. Pochopitelně se nestalo. I proto, že tehdejší vláda s tím absolutně nic nedělala. Proč by také měla? Vždyť jde o velmi nepopulární řešení, které by jí pochopitelně ubralo voliče. Andrej Babiš si byl této skutečnosti jasně vědomý, a tak k žádné restrukturalizaci pošty nedošlo.

Nyní v opozici kritizují vládu

Směle lze říct, že kritika z řad poslanců ANO v čele s Vildumetzovou a Schillerovou je opravdu smutná. Jak mohou kritizovat něco, na co několik let ani nesáhli? Čistý populismus se vším všudy. Ano, samozřejmě, některé kroky vlády v tomto ohledu nejsou v pořádku. Zejména komunikace vázla. Přesto se do toho ale vládní strany pustily. Na rozdíl od zbabělců, kteří v minulosti pouze vypouštěli prázdná slova a fráze.

Zdroje info: Autor, https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/stara-ceska-posta-je-mrtva-rekl-babis-jedine-reseni-vidi-v-r/r~4faa1068c33911e9bb450cc47ab5f122/, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-nemel-jste-dost-odvahy-na-transformaci-sikela-pripomnel-babisovi-slova-o-ztratove-poste-40429142

Jana Mračková Vildumetzová s Andrejem Babišem: Náhledové foto Jana Mračková Vildumetzová/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.