Velká sněhová nadílka přinesla vykoupení sáněk a bobů

sáně

Husté sněžení v nedávných dnech lákalo k zimním radovánkám. Sníh nechyběl ani v centrech velkých měst a vylákal řadu rodičů k tomu, aby vyrazili nakoupit dětem sáně nebo boby. Sáně šly na dračku a v mnohých obchodech bylo zboží během chvíle nedostupné.

Obchodníci jako silničáři

Pokud bychom chtěli zprávu trochu odlehčit a udělat si legraci ze silničářů, mohli bychom napsat, že sněžení zastihlo obchodníky (ne)připravené právě jako silničáře. Do obchodů totiž dorazilo více lidí, než se předpokládalo a zájem byl logicky především o tento sortiment. V pátek i v sobotu brali lidé obchody doslova útokem. Sáně a boby mizely z regálů tak rychle, že se obchodníci nestačili ani divit a pokladní za kasami „jeli“ o sto šest.

bobování

Foto: Pixabay

Pokračování zájmu

Na nezájem si obchodníci nemohli stěžovat ani v období tzv. Black Friday, kdy bylo možné koupit zboží přece jen o trochu levněji. Vzhledem k nastávajícím dnům, kdy venku padne možná ještě hodně vloček, se lidé poptávají, kdy bude sortiment doplněn. Enormní zájem o sáně, boby a další zimní vybavení zatím neopadává, naopak s ubývajícími dny do Vánoc zájem spíše prudce stoupá.

Nárůst poptávky je za uplynulý týden oproti minulému roku ve stejný čas téměř desetinásobný. Ani e-shopy si tak na objednávky zimního vybavení nemohou rozhodně stěžovat. Velký zájem je ale i o zimní oblečení, boty nebo třeba tzv. nesmeky, které lidé poptávali v době, kdy byla venku ledovka. Co z toho všeho plyne? Pokud plánujete některý z těchto produktů koupit svým blízkým pod stromeček, neváhejte a raději je zasčněte shánět již nyní.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-lide-o-vikendu-vykoupili-boby-a-sanky-40453380

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-jak-rychle-napadl-tak-rychle-roztaje-v-nemecku-ocekavaji-povodne-40453227

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.