Velká Británie začíná bojovat proti vapování. U nás by to mělo být taky tak

vapování

V poslední době je vapování sladkých i ovocných vaporizérů mezi mladými lidmi i dětmi více než populární. Nevyhýbá se často ani prostorům jako je základní škola. Vapování je u dětí ve věku 11-15 let čím dál častější, a to nejen ve Velké Británii, kde se však nyní snaží množství e-cigaret výrazně snížit. Vyzývavé barvy i nevšední chutě vaporizérů lákají mladé lidi stále více a řada států začíná reagovat.

Velká Británie nechce před problémem zavírat oči

Velká Británie usiluje o snížení či přímo zákaz jednorázových e-cigaret hlavně mezi dětmi a mladistvými. Změny, které budou v tomto ohledu přínosem, by mohly vstoupit v platnost již na konci tohoto roku nebo na začátku příštího roku 2025. Názory na viditelnost i způsob prodeje se však mezi jednotlivými skupinami stále liší. Např. zavedení strohých obalů, které již nebudou pro zákazníky tolik lákavé, se příliš nezamlouvá jejich prodejcům.

vapování

Foto: Pixabay

Pediatři jsou jednoznačně pro

Je však nutné si uvědomit, že čísla dětských kuřáků jsou více než alarmující. Počet použitých e-cigaret se u dětí na ostrovech znásobil třemi, 9 procent dětí ve věku 11 až 15 let intenzivně vapuje. A to není malé číslo. Je potřeba s tím něco začít dělat.

Britská vláda chce proto prodej jednorázových e-cigaret mladistvým zcela zakázat. Sdružení britských pediatrů je v jejich rozhodnutí intenzivně podporuje. Měl by platit nejen zákon o zákazu prodeje vaporizérů mladistvým, ale současně by měly být zavedeny i pokuty, které by prodejcům za prodej mladistvým znepříjemnily snahy o obcházení zákona.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/velka-britanie-koureni-vaping-vapovani-e-cigarety-jednorazove-zakaz.A240129_141404_eko-zahranicni_jadv

https://www.bbc.co.uk/news/uk-68123202

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.