Velikonoční výklady o korálech a výlety ve stíhačce u lidí šetřících peníze spíše vzbuzují závist

Andrej Babiš

Budeme bojovat za důchodce do roztrhání těla. Valorizace penzí neproběhla v pořádku a penzisté byli okradeni. Podobně mluvila a mluví opozice. Není se čemu divit, jelikož právě na seniorech mají většinou založené své volební kampaně. Rozhodně není od věci být ale v tomto ohledu poněkud opatrnější. Mnozí politici totiž vycestovali na velikonoční svátky mimo republiku, často k moři. Jmenovat bychom mohli třeba šéfa opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Na tom by nebylo nic moc až tak nenormálního. Točit ale videa v tropických rájích zrovna ideální není.

Video s korály bylo alespoň poučné

Andrej Babiš se rozhodl poučit veřejnost a nechat ji proniknout do tajemného světa mořských živočichů. Navštívil farmu, kde se pěstují korály a následně dávají zpět do oceánu. Ukázal záchranu korálů a mnohé další záležitosti. Vcelku chvályhodný počinek. Mnohem lepší než natáčení videí s Nutellou nebo jiné pitvornosti. Ostatně bývalá ministryně financí Alena Schillerová by se svými tanečky na TikToku také mohla říct své.

Přání k Velikonocům z tropického ráje

Nebylo úplně ideální. Mnozí uživatelé sociálních sítí považují takovéto chvástání se za papalášství a divit se jim moc nelze. Někteří psali o tom, že bývalý premiér trénuje na Survivor 2025.  To je ale opravdu hodně nadnesené. Média spíše spekulovala o tom, že Babišova žena Monika vyrazila za romantikou do Říma.

Jiní politici pozdravili také

Třeba prezident Pavel vyrazil ve stíhačce podívat se na naši zemi z výšky. Také poměrně drahá a podle mého názoru zbytečná záležitost. Takový Tomio Okamura třeba pozdravil na sociální síti při hraní deskové hry. Nic okázalého. Tak jako tak by se politici měli okázalostí vyvarovat. Když už jedou k moři, pak to rozhodně nemusí všude prezentovat.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, sociální síť Meta

 Náhledové foto: Andrej Babiš/ sociální síť Meta

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.