Válek jako propagátor očkování: Na sociálních sítích jde příkladem

Vlastimil Válek

Sezona respiračních onemocnění je tady a lidé mají možno se nechat se očkovat. Ne všichni jsou zrovna na vakcinaci připravení a podporují ji. Divit se tomu moc nelze. Očkování proti onemocnění covid-19 ukázalo své světlé i stinné stránky. Společnost je zkrátka stále poněkud rozdělená na zastánce očkování a na antivaxery. Tak jako tak se snaží někteří politici k očkování širokou veřejnost přesvědčit. Typickým příkladem může být ministr zdravotnictví České republiky Vlastimil Válek. Ten to toho jde na sociálních sítích s velkou vervou. Přesvědčuje vlastním tělem.

Očkování jako nejlepší ochrana

Přesně takto ministr Válek k problematice přistupuje. Dám píše o tom, že na řadu půjde levé ramínko a pravé ramínko. Do jednoho se naočkuje vakcína proti covidu-19 a do druhého proti chřipce. Tím pádem bude zřejmě samotný ministr neprůstřelný a nějaký ten virus ho na podzim nebo v zimě nedokáže skolit. To se bude mít a všichni mu můžeme závidět. Bude moci shánět léky os sto šest a my můžeme být spokojení, že ho máme v plné formě. Paráda, to se budeme mít.

Trapná sebeprezentace

Očkování je bezesporu záležitostí každého z nás. My se svobodně rozhodujeme, zdali si necháme do těla aplikovat konkrétní látku. Pokud někdo dá pouze na ministra a jeho názor, je to pochopitelně jeho soukromá věc. Očkující se ministr na fotografii je pouze jakési trapné motivování lidí k tomu, aby se očkovali. Self promo ministra Válka je navíc vcelku trapné. Jeho tweet opravdu není z nejpovedenějších.

Aby se opravdu všude očkovalo

Pokud máte praktika antivaxera, nejspíše budete mít z hlediska očkování smůlu. Prostě si budete muset pro dávku zajít jinam. Ideální by bylo, kdyby situace fungovala podobně jako třeba v Polsku, kde vás naočkují v lékárně. Na tuto metu jsme se ale nejspíše ještě nedostali.

Škoda, že nemá více ramínek

Mnozí uživatelé na sociální síti X se baví po svém a takt trochu vyčítají ministrovi, že nemá více ramínek, že mohla být větší legrace. Jinak ale převládá názor, že očkování jako takové si udělalo reklamu samo a není nutné ji více přikrmovat.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek při očkování: Náhledové foto Vlastimil Válek/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.