Andrej Babiš

Vakcína proti covidu. Dle Babiše jediné řešení

Podle premiéra a předsedy vládního hnutí ANO 2011 je jediným řešením z dlouhé epidemie koronavirového onemocnění covid-19 vakcinace české společnosti. Po kritice vlády, která směřovala vůči její nepřipravenosti a nepřipravenosti očkovací infrastruktury, se nechal slyšet, že očkování bere na sebe a bude jej řídit sám. Jak bude vakcinace proti covidu-19 v Česku vypadat?

Dle Babiše je Česko připraveno

V minulém týdnu Babiš, stejně jako ministr zdravotnictví, navštívil velké pražské nemocnice. Při tiskových konferencích pak popřel kritiku a řekl, že Česká republika je na očkování proti koronaviru připravena. Ministerstvu zdravotnictví však vytkl mediální a propagační stránku osvěty společnosti. Podle něj má v tomto úseku ministerstvo zpoždění a musí jej co nejrychleji dohnat.

První očkování 27. prosince

Babiš také řekl, že první očkování by mělo začnout 27. prosince. Tedy za předpokladu, že se se potvrdí očekávání a prví objednaná vakcína přijde do České republiky o den dříve, tedy 26. prosince. Dále Babiš řekl, že celou operaci, která spočívá v proočkování co největší části společnosti tak, aby byla jako celek imunní proti onemocnění covid-19, bude řídit on sám. Vzal na sebe tedy zodpovědnost za úspěch či naopak neúspěch vakcinace v Česku. Nejdříve chtěl, aby se vládním zmocněncem pro očkování proti covidu-19 stal bývalý ministr zdravotnictví profesor Prymula. Nyní však oznámil, že funkci nezřídí.

Průběh vakcinace

Babiš také uvádí, že vakcína by měla do Česka dorazit, jak bylo již zmíněno, 26. nebo 27 prosince. Do konce roku pak více než 10 tisíc dávek. V první vlně by se měli očkovat zejména zdravotníci a rizikové skupiny obyvatel, které jsou novým onemocněním nejvíce ohroženy. Dále by se mělo postupovat v příštím roce, kdy by mělo do několika měsíců mělo dojít k vakcinaci i ostatních obyvatel. Dobrovolnost a nepodmíněnost (tedy, že za neočkování nebudou sankce ve formě například omezení vstupů do určitých zařízení apod.) je nyní sice velmi pravděpodobná, úprava o očkování proti covidu však v této otázce mlčí.  

 

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

2 komentáře

  1. Boby Odpovědět

    Dle Babise, no dle Babise jsme meli zustat v CR a on letel na Kypr ci kam. On at radeji slozi funkci a jde zpet odkud prisel, toho bordelu tu nadelal na nekolik dalsich generaci.

  2. Zdenál Odpovědět

    Největší problém je, že nám vládne slovák, kterému jsou Češi úplně u p.. u riti. Opozice ho prosila už 28.1., ať se na tu čínskou hrozbu připravíme. Jeho reakce byla jasná. Je to jen rýmička, to zvládnu sám. Výsledek je ke konci roku vidět. A teď, jakou vakcínu ? Tu naši, nebo tu západní? Ekonomika je v háji a dnes už ani nepomůže, když se udavač schová někde do Argentiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *