V Londýně se lidé nechtějí vracet do kanceláře

Zasedací místnost

Londýn je jedním z největších světových finančních a obchodních středisek na světě. K jeho koloritu i proto neodmyslitelně patří davy finančníků a obchodníků spěchajících každé ráno do svých kanceláří. Covid a restriktivní opatření to ale změnily a standardem se stala spíše práce z domova. Nyní, když se většina světa po dvou letech vrací k původnímu fungování, se ale Londýňané (a nejen oni) zpět do kanceláří příliš nehrnou a mnozí by v režimu home-office nejraději setrvali i nadále.

Proč se vracet do kanceláře?

V Londýně se nechtějí lidé vracet zpět do svých kanceláří. Jejich představou je zvládnout stejnou práci z domova. Jinými slovy zvládnout jí bez toho, aby přišli o čas, který by jinak museli vynaložit na cesty do práce a z práce. Drahé jízdné také hraje svoji významnou roli, neboť pro některé lidi je dojíždění do práce městskou dopravou skoro prodělečné. A zácpy v dopravě odrazují lidi i od dojíždění autem každý den.

A to jsme ještě nezmínili další důležitý důvod proč nepoužívat své auto: ceny paliv. V Londýně cena za benzín dosáhla nyní svého maxima a cena za jeden litr benzínu tak vyjde v přepočtu na 51,40 Kč.

Londýn

Foto: Pixabay

Do kanceláře chce málokdo

Ze dvou tisíc dotázaných se ke své práci do kanceláře chce vracet pouhých deset procent obyvatel Londýn. Lidé v Londýně by raději zavedli možnost využít home office alespoň na jeden den v týdnu. Město přitom hodlá nafouknuté ceny městské dopravy co nejdříve upravit.

Jde ale o spojené nádoby. Pokud by se čísla dojíždějících vrátila k normálu před covidovou dobou, byla by zde větší šance snížit vysoké ceny za hromadnou dopravu. Veřejná doprava by si díky velkým počtům cestujících na sebe vydělala sama. Lockdowny ovšem přiměli některé lidi ke změně pracovních návyků a někteří u práce z domova hodlají setrvat i nadále, bez ohledu na další parametry.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/londyn-velka-britanie-prace-z-domova-home-office-zamestnanci-firmy.A220608_104027_eko-zahranicni_jadv

 https://www.theguardian.com/world/2022/jan/20/london-commuters-welcome-return-to-work-but-some-say-move-is-no-10-diversion

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.