3 aplikace, které vám udělají pořádek ve financích

Aplikace

Máte své finance pod palcem? Starost o vlastní rozpočet může být někdy pěkně náročná a stresující. Sledovat své příjmy, výdaje, spoření a další finanční záležitosti vám ale usnadní řada chytrých aplikací, které si snadno stáhnete přímo do svého chytrého telefonu. Pro inspiraci jsme pro vás vybrali tři z nich, které jsou velmi komplexní a intuitivní.

1.    Spendee

Aplikace Spendee vás potěší jednoduchým a minimalistickým designem a tím, že je vyvíjena v Česku. Oblibu si už získala po celém světě a kromě češtiny má řadu dalších jazykových mutací. Dostupná je pro Android a iOS zdarma, ale pokud chcete využít všechny její výhody, budete si muset koupit měsíční, roční nebo celoživotní předplatné.

Se Spendee řídíte své finance velmi jednoduše. Aplikaci totiž propojíte nejen se svými bankovními účty, ale třeba také s PayPal či krypto účty. Celé své jmění uvidíte pěkně na jednom místě.

Chcete-li mít své finance opravdu pod kontrolou, nastavte si v aplikaci také vlastní finanční plány a cíle. Spendee vám také poskytne spoustu rad a tipů, které vám pomůžou lépe se rozhodovat při vašich každodenních výdajích.

2.   Wallet

Další oblíbenou českou aplikací je Wallet. Dostupná je opět pro Android i iOS. Začněte bezplatnou verzí, a pokud se vám aplikace zalíbí a budete chtít využívat všechny její funkce, povýšíte svůj účet na premium. Roční předplatné stojí přibližně 500 korun ročně.

V bezplatné verzi můžete propojit až se třemi účty, které pak spravujte přímo z aplikace a máte v nich nekonečně záznamy. Nabízí také widgety na plochu telefonu, se kterými budete mít rychlejší přehled o stavu svých financí.

Wallet vás upozorňuje na termíny splatnosti a rozdělí vaše příjmy a výdaje do kategorií. Velkou výhodou také je, že zálohuje všechna vaše data do cloudu. Díky tomu si snadno prohlédnete všechny potřebné informace také z počítače nebo tabletu. Uživatelé Wallet si také pochvalují její zákaznický servis.

Díky Wallet, ale i dalším podobně zaměřeným aplikacím máte veškeré informace o svých financích ve svém telefonu vždy po ruce, a to znamená, že smartphone budete mít také často v ruce. Proto nezapomeňte mít kvalitní kryt na telefonmít kvalitní kryt na telefon, který jej ochrání před poškozením v případě pádu.

Aplikace

Foto: Pexels

3.   Rychlý rozpočet (Fast Budget)

Jednoduchá a přehledná aplikace, která vám pomůže plánovat a mít pod kontrolou své výdaje. Umožní vám vytvořit si rozpočtyrozpočty podle jednotlivých kategorií. Těmi mohou být například strava, zdraví, doprava nebo zábava. Díky tomu sledujete nejen celkové výdaje, ale také výdaje v jednotlivých kategoriích. Přesně víte, kolik peněz jste za co utratili.

Kromě kontroly výdajů aplikace také nabízí možnost vytvořit si finanční cíl do budoucnostifinanční cíl do budoucnosti. Tím může být například naspoření určité částky na pořízení nového auta nebo splacení půjčky. V aplikaci ale najdete další užitečné funkce, přehledné grafy, kalendář a report měsíčních výdajů.

Fast Budget je intuitivní a přehlednou aplikací. Právě to ji činí ideální pro ty, kteří potřebují základní správu financí. Je dostupná zdarma a je k dispozici pro Android i iOS zařízení.

Zdroje info: Autor, cs.wikipedia.org, etuo.cz

Náhledové foto: Pexels

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.