V Čechách nalezli azyl i herní vývojáři z Ukrajiny. Pro ČR je to velmi dobrá zpráva

programátor

Ruská agrese vůči Ukrajině odstartovala konflikt, který má v Evropě srovnání jen s Druhou světovou válkou. Do pohybu se samozřejmě dali i lidé prchající před jejími hrůzami. A Česká republika je pro mnoho z nich tou zemí, do které se přesunují. Mnozí ekonomové mluví o tom, že to bude z dlouhodobého hlediska pro ČR výhodou. Pro dynamicky se rozvíjející herní byznys to je však nepopiratelnou výhodou již nyní.

Ukrajina a videohry

Na Ukrajině působilo hned několik vývojářských týmů, jejichž hry jsou známé po celém světě. Někteří vývojáři videoher se přesouvají z Ukrajiny právě směrem k nám do České republiky. Jsou mezi nimi i zaměstnanci vývojářského studia GSC Game World. Není nepravděpodobné, že je budou následovat i další.

GSC Game World vyvíjí mimo jiné videohru Stalker 2 tak, která je netrpělivě očekávána hráči po celém světě. Zdá se, že dokončena bude v Česku, v kancelářích v okolí pražského Vyšehradu.

stalker

Foto: Pixabay

Nejen Stalker 2

Hra Stalker 2 odehrávající se stejně jako první díl v prostředí Černobylu měla stanovené datum vydání na 22. prosince 2022. Dokončení druhého dílu bude tedy realizováno nejspíš u nás v České republice, díky válce se ale hra dostane do prodeje o dost později, než bylo původně plánováno.

Důležité však je, že herní průmysl dokáže generovat vskutku velké zisky. Třeba právě GSC Game World vydělá ročně přes jednu miliardu korun. Česká republika je v tomto ohledu také velice úspěšnou zemí a hry vyvinuté u nás hrají stovky milionů hráčů (a tomu odpovídají i zisky) po celém světě. Dalšímu rozvoji herního byznysu u nás ale brání nedostatek zkušených odborníků. V podobě ukrajinských vývojářů jich k nám však významné množství zamíří.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/byznys/technologie-a-media/hra-stalker-2-vznikne-v-cesku-jeji-vyvojari-utikaji-pred-valkou-z-kyjeva-1389021

http://www.ddworld.cz/videa/pocitacove-hry/stalker-2-se-dodelava-v-cr-vyvojari-se-presunuli-z-ukrajiny.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.