Úspěch trestně stíhané kandidátky: S tak dobrým učitelem vcelku logické

Soud

Senátní volby už nijak extrémně netáhnou. Ostatně 42,7 % hovoří vcelku jasně. Přesto jsme byli svědky několika docela pikantních duelů. Jedním z nich se stal ten, ve kterém se utkal aktuální předseda senátu Miloš Vystrčil a Jana Nagyová. Litý boj mezi ODS a ANO na plné čáře. Lidé měli možnost zvolit si mezi polistopadovým politikem prověřeným časem a ženou, o které se aktuálně poměrně hodně hovoří.

Polistopadový kartel proti bezpráví

Přesně takto se vyjádřil předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Co tím polistopadovým kartelem myslel, se asi těžko dozvíme. O tom, že by Miloš Vystrčil měl nějaké vazby na kartel se nic neví. Co se týká bezpráví, pak zřejmě narážel na to, že je Jana Nagyová trestně stíhána stejně jako sám expremiér. Ostatně má toho nejlepšího učitele, který očividně ví, jak se v těchto kruzích pohybovat. Sama Nagyová u soudu brala všechno na sebe. A kampaň? Všechno si objeli karavanem a chválou na svého rivala nešteřili.

Babiš SchillerováAndrej Babiš: Foto Úřad vlády ČR

Co uděláte v případě vašeho zvolení jako první?

Odpověď Jany Nagyové byla poměrně obligátní. Řekla, že požádá o imunitu. Zdali byla její odpověď spíše nadsazená a ironická, nevíme. Když ale něco takového říká, obyčejnému člověku se udělá smutno. Proč by žádala o imunitu, když je nevinná a čistá jako lilie? No, tak jako tak získala více než 30 % hlasů. Rozhodne tedy až druhé kolo. Jestli se Miloši Vystrčilovi špatně spí, jak říkal Andrej Babiš, těžko říct.

ANO ve volbách uspělo, o tom není pochyb

Je to tak, nicméně za úspěchem rozhodně nestojí ti, kteří jsou nahoře. Lidé volili konkrétní kandidáty, ke kterým mají blízko. U mnohých z nich je nepochybně i samotný fakt, že v čele hnutí stojí člověk obviněný v mnoha kauzách přítěží. Přesto mohou komunální politiku vykonávat velmi dobře. O tom nemůže být pochyb. Možná i to je pro nás trocha naděje. Dno typu odpovědi Nagyové na zmíněnou otázku ale rozhodně ne.

Zdroje info: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/v-obecnich-volbach-hlasovalo-kolem-40-procent-volicu-o-senat-je-zajem-mensi/2261067

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-komunalni-nagyova-vs-vystrcil-ve-druhem-kole-ani-jsme-to-necekali-rekl-babis-215110

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.