Ušetřete náklady: Fotovoltaika na střechy a balkony nyní se státní dotací

Fotovoltaika

Vytápění domácnosti a ohřev vody se řadí mezi nejnákladnější položky v seznamu pravidelných měsíčních plateb inkasa. U většiny domácnosti je tato skutečnost brána jako samozřejmost, což je škoda. V případě pořízení fotovoltaického systému se totiž vaše výdaje mohou scvrknout na úplné minimum! Obzvláště dnes, kdy začal fungovat program Nová zelená úsporám. Právě proto se zaměříme jako na vysvětlení principu fotovoltaiky, tak i na možnosti jejího pořízení třeba v rámci zmiňovaného dotačního programu. Samozřejmě doporučíme i spolehlivého dodavatele těchto zařízení.

Využijte solární energii!

Solární elektrárna, neboli fotovoltaika, je zařízení, které vyrábí elektrickou energii ze slunečního záření. Technologie není nijak složitá a spočívá pouze v tom, že fotovoltaické články dokážou sluneční záření proměnit v elektřinu. Jestliže si tedy zakoupíte například 10 fotovoltaických panelů na vaši střechu, mohou vám za rok vyrobit až 2,5 MWh, což je už solidní množství.

Panel nemusí být nutně na střeše domu

Bydlíte v bytě, jenž je součástí panelového domu, a rádi byste ne elektrické energii ušetřili také? Klidně můžete! Fotovoltaický panel může být ukotven klidně i na balkóně. Vyrobená elektřina je distribuována v rámci systému GridFree přímo do zásuvky. Měnič dokáže stejnosměrný proud z panelu proměnit ve střídavé napětí 230 V. Spotřeba energie z veřejné sítě se sníží o množství energie, kterou vám panel vyrobí.

Nová zelená úsporám

Pokud se vám fotovoltaika zamlouvá, určitě stojí za to využít programu Nová zelená úsporám, který má pod svými křídly Ministerstvo životního prostředí. Administrován je Státním fondem životního prostředí ČR. Vztahuje se na všechny fotovoltaické systémy, a to jak do rodinných domů, tak i bytů. Pořízení fotovoltaiky není nijak složité. Výbornou volbou je společnost IQenergy, která nabízí nejrůznější systémy již 10 let. Zabývá se i výstavbou fotovoltaických elektráren a jejich projektováním. Vše můžete mít na klíč, a to se zmiňovanou státní dotací za zvýhodněnou cenu. Dotace se může vyšplhat až na 100 000 korun. Navíc dostanete 10 let trvající záruku na panely, 5 let na střídače a ostatní komponenty. Zapomenout nelze ani 25 let záruky vztahující se na 80 % výkonu panelů.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.