Ukrajinská past nastražená na Západ? Pouze v mysli některých z nás

Ukrajinská vlajka

Komentáře některých bývalých politiků jsou mnohdy až hořkokyselé. Často se jedná o bláboly, které pouze poukazují na fakt, že jejich odchod z politiky byl dobrou volbou. I když většina z politických dinosaurů ani žádnou volbu neměla. Prostě museli být odejití. Poměrně zajímavé jsou výkřiky Jiřího Paroubka, který se často vyjadřuje na portálu iDnes.cz. Dokonce v jeho prémiové placené verzi. Jeho poslední článek týkající se ukrajinské pasti na Západ je skutečně výživný. Ostatně někteří diskutující se v článku sami přiznali, že ještě jedna podobná kapka a končí s předplatným. Divit se jim asi nelze.

Ruská bilance nestrádá tím, že se Ruska nevyváží západní zboží

Podle Jiřího Paroubka tomu tak opravdu je. Vždyť tato obrovská země s nekonečným potenciálem může přece vyvážet a skutečně vyváží jinam. Zejména tedy do Číny. Jasně, do jisté míry tomu tak být může. Pokud ale ze západu nepřijdou třeba čipy nebo jiné specifické produkty, má Rusko se sebevětším vývozem smůlu. Specifický sortiment za něj nedostane.

Jiří ParoubekJiří Paroubek v době své politické slávy: Foto: Autor David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jiř%C3%AD_Paroubek.JPG

Rubl nikdy nebyl silnější

Věta, již slýcháme také prakticky neustále, a to nejen u prorusky smýšlejících lidí. Rubl nikdy nebyl vůči dolaru silnější. Jasně. Je to tak. Rusko opravdu zvládlo zákazem volného obchodu s akciemi, zákazem vývozu rublů firmami to, že došlo ke konci volného obchodu s touto měnou. Rubl je tedy silný pouze fiktivně na oko. Vždyť podobně byla v minulosti silná i socialistická koruna československá vůči tehdejší západoněmecké marce. Co se ale stalo, když se směnný kurz uvolnil? Směnná hodnota koruny spadla až trojnásobně. Rubl nejspíše čeká to samé.

Až dojdou patrony, skončí válka

Tak už to skutečně bývá. Mnozí lidé se domnívají, že trpělivost Západu je u konce. Stejně tak si i Jiří Paroubek myslí, že Rusům bude stačit území, které se jim podařilo obsadit. Dost těžko. Rusovi nikdy jen tak něco nestačilo. Patrony ve finále mohou dojít i agresorovi. Ostatně schopnost Západu financovat ukrajinskou armádu je poměrně velká. K poražení této velké armády by mohla stačit. Jen je otázkou, zdali se podaří dostat Ukrajině zpět Krym. Tady bych pochyboval i já. Nuž, budoucnost ukáže, možná už ta podzimní.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/jiri-paroubek-valka-na-ukrajine-ruske-sankce.A220728_174611_zahranicni_dyn

https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/putin-nechce-anexi-ale-zniceni-tvrdi-oligarcha-40405026

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.