Udusit své voliče penězi: Inventura plnění volebních slibů ANO

Babiš

Volební kampaně se rozjely na plné pecky a hnutí současného premiéra nemůže zůstat stranou. Naopak, jeho PR tým se může přetrhnout. Voleb í sliby jsou a budou opět zajímavé. Ke splnění ovšem dojde jen někdy. Tehdy, když se to zmiňované straně bude hodit. Podívejme se tedy na malou inventuru volebních slibů ANO, které v minulosti přišly. Splnily se pouze ty, jež měly přitáhnout voliče.

Zaměstnanci a důchodci jako priorita

Začněme těmi splněnými sliby. Zrušila se superhrubá mzda a zaměstnanci získali až desetitisíce korun. Skvělé. Starobní důchody se zvedly jednorázovými dávkami. Koncepční důchodová reforma se nekonala a nekoná. Přesto splněno, odškrtnuto a voliči se mohou hrnout. Zase dostanou balík peněz a bude dobře.  

Snížení úředníků a omezení rozpočtu Úřadu vlády

Pohybujeme se v jakési sci-fi. Nic takového se nekonalo. Úředníků neubylo a Úřad vlády omezen také nijak nebyl. Ano, slib výdajů na obranu se do jisté míry splnil, přiblížily se někam k 2 % HDP.

Vyšší ochrana whistleblowerů

Zákon nebyl přijat, nic se nedělo. A zlepšení práva na informace. tak nějak nic.

Galerie pro Slovanskou epopej

Byla slíbena a měla se podobat těm, které jsou aktuálně v Paříži nebo Bilbau. Sliby, sliby a zase sliby.

Best in debt

Ano, byli jsme best in covid a nyní naše dluhy rostou doslova raketovým tempem. Přes námi už je jedno. Kypr. Kdo si půjčuje, ten žije. Fakt, že za nás dluhy budou splácet naše děti, je už na druhé koleji.

Čtvrtina voličů má jasno

Tam, kam Andrej Babiš cílí, mají jasno. Větší a hlubší rámec jeho slibů se nehledá. Není třeba. Doufají, že bude líp.

Lízejte, než to zakážou

Nezakážou nic a dobrou zmrzlinu mají na mnoha místech České republiky. PR akce hnutí ANO je neskutečně čitelná, přesto si mnozí přijdou líznout.

Zdroj info: https://archiv.hn.cz/c7-66957330-oi27t-9ea21f5a477db4e?fbclid=IwAR2hmPKz-WSVEafBFAEnQqPgCiNVCT_Zi4FYhc5uZYb5aD_ru0pK4joUaH0

Náhledové foto: Facebook Andreje Babiše

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.