Tyto pojišťovny přispívají na letní tábory

Škola

Zdravotní pojišťovny pravidelně přispívají svým klientům na letní tábory. Podívejte se, zda je mezi nimi i vaše zdravotní pojišťovna a jaké má k uplatnění nároku podmínky.

Které pojišťovny na tábory přispívají?

Pokud plánujete letní tábor pro své ratolesti, určitě se informujte u vaší zdravotní pojišťovny, respektive u zdravotní pojišťovny, u které jsou smluvně pojištěni vaše děti, zda vám na tento pobyt finančně nepřispěje. Některé pojišťovny totiž toto činí, respektive valná většina – v mnoha různých formách.

Výjimkou je VZP

Obecně lze říci, že přispívají všechny zdravotní pojišťovny až na jednu. Touto výjimkou je letos Všeobecná zdravotní pojišťovna. Ta však sdružuje asi 60 % všech pojištěnců v ČR. Bohužel jde o největší zdravotní pojišťovnu v zemi a o zdravotní pojišťovnu základní. To znamená, že většina dětí nejspíše nemusí mít nárok na podporu pobytu na letních táborech. Tato podpora se tedy týká všech pojišťoven vyjma VZP.

Výše příspěvku

Výše příspěvku je u jednotlivých pojišťoven různá. Nejčastěji jsou podmínky takové, že pojišťovny vyplácí prostředky zpětně, tedy po pobytu dítěte na táboře – oproti dokladu o platbě od organizátora. Ne všechny však nabízí přímé peníze za zaplacené tábory. Vždy se tedy informujte u své zdravotní pojišťovny. Například Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR přispívá 500 Kč v rámci akce Dětské sportovní léto. Vojenská zdravotní pojišťovna pak přispívá na akce od 26. 6. do 31. 8. tohoto roku, a to při pobytu nejméně 5 po sobě jdoucích dní. Zaměstnanecká pojišťovna Škoda má pak přichystáno až 700 kč pro děti do 18 let. Oborová zdravotní pojišťovna podporuje pobyty prostřednictvím věrnostního programu, kam si klienti ukládají body – výše se tak nedá vyčíslit, avšak v rámci celého programu je pro děti nachystáno až 1 500 Kč.

Zdroj: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/letni-detsky-tabor-ceny-prispevek-pojisovny.A230523_131346_viteze_frp, https://www.skrblik.cz/rodina/deti/prispevek-na-letni-tabor/

Náhledové foto – Pixabay