Tříletá podmínka pro muže za starosvětskou výchovu

Dítě

Tvrdá výchova dětí se dnes už pochopitelně nenosí. Mnohdy se stačí na dítě křivě podívat a hned nastává problém. To ovšem zřejmě nebyl problém muže, který za starosvětskou výchovu dostal u olomouckého krajského soudu podmínku. Ten děti bil a nutil je k tomu, aby klečely delší dobu. Vše se dělo po dobu nejméně 5 let. Popravdě řečeno, výchova tohoto typu už nebývá tak častou záležitostí.   

Deprese a posttraumatická porucha

Olomoucký krajský soud vyhodnotil chování otce logicky jako týrání dětí. Jednalo se konkrétně o tři dívky a dva chlapce. Dívky kvůli jeho chování trpí těžkými depresemitrpí těžkými depresemi a posttraumatickou poruchou. K týrání dětí docházelo od roku 2012 do roku 2017. Obžaloba hovořila o tom, že děti byly opakovaně bity dřevěnou holí a nuceny klečet v koutě. Jedna z dcer byla dokonce vlečena po zemi. Jinak se děti musely pravidelně modlit s rukama nad hlavou, díky čemuž se nemohly připravovat do školy.

Příkoří si musel být vědomý

Přesně o tomto hovořil soudce Eduard Ondrášek. Stanovení trestu se odvíjelo mimo jiné i od toho, že oba chlapci nadále žijí se svým otcem a ten se o ně stará dobře. Dívky se od něj naopak odklonily, nyní v dospělosti se jim omluvil. Pokud by otec mířil do vězení, chlapcům by to způsobilo velké komplikace. I proto došlo k uložení podmíněného trestu.

U soudu už podruhé

Poprvé dostal muž pět let vězení, nicméně kauza byla vrácena vrchním soudem k doplnění dokazování. Aktuálně je tedy sazba trestu 3 roky s podmíněným odkladem na 5 let. Jinak byl muž také obviněn z týrání manželky, nicméně vina mu prokázána nebyla. Údajně ji od rodiny izoloval a zakázal jí používat platební kartu. manželka ovšem rodinu dle slov soudce zatáhla do sekty, takže vina byla i na její straně.

Zdroj: https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/tyrani-deti-sumperk-otec-kraj-soud-trest-podminka-sourozenci.A211215_111109_olomouc-zpravy_hrs

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.