Tři důležité investiční koncepty u dividend aneb co hledat u akcií s dividendami

Ještě než se rozhodnete investovat do akcií, které slibují dividendu, měly byste si o tomto tématu zjistit co nejvíce. Tři důležité investiční koncepty u dividend vám mohou napovědět v tom, na co je třeba se zaměřit, než do nějaké společnosti vložíte svou důvěru – a peníze. Pro začátečníky ve světě investicí do dividendových akcií jsou nejdůležitější tři koncepty uvedené níže.

 

Nejde jen o výnos

Jedním z důležitých konceptů pro začátečníky je koncept pastí na dividendy. Tento termín se týká akcií s neobvykle vysokými dividendami, ale kvůli nějaké zásadní chybě. Možná, že společnost přebírá nadměrný dluh, aby generovala výnosy, nebo vyplácí neudržitelné procento svých výdělků. Všechny věci jsou stejné, vyšší výnosy jsou pěkné, ale je důležité se ujistit, že dividenda akcií není vysoká z nesprávných důvodů.

Vědět, kdy dostanete zaplaceno.

Váš zprostředkovatelský účet má pravděpodobně uvedeno několik dividendových dat, ale existují pouze dvě, kterým musíte opravdu věnovat pozornost. Datum ex-dividend je první den, kdy kupující již nemá nárok na nejbližší dividentu, nebo je to také první den, kdy lze prodat akce bez ztráty nároku na výplatu dividendy. Jinými slovy, pokud koupíte akcie před datem ex-dividenda, máte nárok na výplatu dividendy. Pokud ne, budete muset počkat na další. Pro získání dividendy musíte tedy akcie koupit PŘED datem ex-dividend. Datum výplaty je den, kdy byste ve skutečnosti měli očekávat, že se dividenda objeví na vašem brokerském účtu, a obvykle je to nějaký čas po datu ex-dividendy.

Zapište své dividendové akcie do plánu reinvestování dividend pro maximální potenciál

Reinvestování dividend je obsáhlé téma, které by samo o sobě vystačilo na článek. Proto je potřeba to v tomto případě zjednodušit. Místo toho, a byste dostávali hotovost, pokud své dividendové akcie zahrnete do plánu reinvestování, dojde k automatické reinvestici vašich dividend do více akcií stejného druhu. Velká výhoda tohoto systému spočívá v tom, že zde nejsou žádné obchodní provize za vaše reinvestované dividendy a schopnost nakupovat dílčí akcie akcií, takže jsou často nejlepším tahem pro dlouhodobé investory.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.