Trapné video Aleny Schillerové: Z prosperující země ostrovem sebevrahů

Alena Schillerová

Exministryně financí Alena Schillerová se snaží všemožnými obrázky a videi upozornit na to, že naše vláda dělá něco špatně. Ano, s mnohými výroky lze souhlasit, nicméně forma, jakou tak paní poslankyně činí na mě jako na obyčejného člověka působí více než trapně. Videa jsou prostě podle mého názoru spíše nedůvěryhodná než cokoli jiného. Snaží se nějakým způsobem zapůsobit na první pohled a upozornit na to, že se stala nějaká katastrofa. Až nápadně mi videa připomínají ta, která točí různí youtubeři pro náctileté.

Miliony zaměstnanců zažijí šok

Ano, přesně toto slovo PR tým nejspíše paní exministryni vymyslel, aby video co nejvíce na první pohled zaujalo. Upřímně si myslím, že si mnozí lidé ani onoho snížení průměrné mzdy nevšimnou. Že to bude proti očekávání těchto lidí, je pochopitelné. Jestli to bude poprvé v životě, by se dalo silně polemizovat. Vláda mnohé kroky opravdu nedělá dobře, nicméně o šoku se nejspíše hovořit vůbec nedá. Schillerová uvádí, že se průměrná čistá mzda sníží o 260 korun za měsíc. Ano, je to neskutečně nepříjemné a doslova hnusné, nicméně mluvit o šoku…lehce přehnané.

Nejistota, demotivace a pokles spotřeby

Lidé s platem 20 000 čistého přijdou dle paní poslankyně ročně o 1500 korun. Ano, pro tuto skupinu lidí je to velmi citelná ztráta. Vláda podle Schillerové získá polovinu toho, o co se připravila zrušením EET. Otázkou je, zdali to skutečně bude tolik.

Příští rok jsou troje volby

Na konci videa nechybí ani účelové upozornění na příští rok, kdy se konají troje volby. V těch chce pochopitelně nejen samotná paní Schillerová uspět, a tak se snaží situaci uvádět jako katastrofickou. Možná si ale pamatujete na 2 miliony, které byly utraceny za její fotografováním s pávy na Instagram. Vrátila je? Ani nevím, informace se mi nějak ztratila. Z naší země se možná stává ostrov sebevrahů kvůli současné vládě, nicméně upozorňování na tuto skutečnost tímto způsobem je opravdu tristní.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vladni-reformy-uspory-porusene-sliby-opozice-vlada-babis-schillerova-stanjura_2305220625_jgr, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-schillerova-uspory-na-dotacich-budu-hlidat-jako-cert-40438484

Alena Schillerová: Náhledové foto Alena Schillerová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.