Trapná reklama řetězce supermarketů: Nekula vyjednal slevu v Lidlu

Zdeněk Nekula

Ministr zemědělství Zděněk Nekula se skutečně činí. Snaží se prostě pro lidi udělat to nejlepší v podobě zlevnění potravin. Ano, ceny potravin jsou skutečně vysoké, nicméně na jakékoli změny by se nejspíše mělo jít systémově, nikoli formou reklamy pro jeden z nejznámějších německých řetězců. Takto všechno, co se snaží ministr pro lidi dělat, vypadá opravdu více než trapně.

Sleva na mouku

Paráda, mouka bude v Lidlu za neuvěřitelných 12,90. Můžeme se všichni těšit a nakupovat ve velkém. Budeme pak moci upéct neskutečné množství pečiva. Naprosto šílená cesta ministra Nekuly k tomu, aby se lidem zalíbil buď on, nebo jeho politika. Takto to bezesporu nefunguje a celý tweet, kterým se pan ministr prezentoval, vypadá spíše jako hodně nepovedený vtip, kterému se člověk určitě nezasměje.

Každý ředitel ministrovi povolí, když mu jde o zisk

Nepochybně. Co by ředitel konkrétní společnosti neudělal pro zisk. Stačí si jen potřást rukou s ministrem a udělat gesto. Zlevněná mouka se pochopitelně řetězci velmi rychle vrátí na jiném zboží s vyšší marží. Jak jednoduché a prosté. Ministr Adamu Miszczyszynovi navíc poděkoval, což ho nepochybně muselo potěšit také. Jakákoli pochvala zahřeje u srdce. Mouka za 12,90 je navíc pro spotřebitele takový malý zázrak.

Zase prázdné regály?

Nejspíše ano. Pokud je v daném řetězci vyhlášena akce vztahující se ke konkrétnímu zboží, velmi často je neskutečně rychle vyprodáno. Zákazníci se tak spíše setkají s prázdnými regály než s čímkoli jiným. Bohužel. Ale jinak budou všichni spokojení a pan ministr se bude moci plácat po zádech, že to zase zvládl. Spousta lidí už ale takovéto akce prokoukla a ani se zbytečně nezvednou ze židle.

Zdroje info: Autor, https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/nekula-propaguje-mouku-ve-sleve-z-lidlu-ministr-dela-pr-disk/r~d604a786eeff11ed8b4e0cc47ab5f122/

Zdeněk Nekula v supermarketu: Náhledové foto: Zdeněk Nekula/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.