Trapná obscénní gesta nejdražšího hráče světa: Jude Bellingham se zachoval jako obyčejný trouba

Jude Bellingham

Manýry některých fotbalových hvězd jsou neskutečné, a právě ony dokážou zkazit jinak skvělý dojem, jehož můžeme z dobrého fotbalu nabýt. Ostatně typickým příkladem může být hvězda anglické fotbalové reprezentace Jude Bellingham. Právě on předvedl jakýsi vrchol trapnosti a také neúcty k čemukoli kolem sebe. Při utkání se Slovenskem se prostě zachoval jako malé nevychované děcko. Trapnými obscénními gesty ponížil hlavně sám sebe. A jeho omluvy? Naprosto dětinské, mimo mísu.

Takto se chová pouze primitiv

Bohužel. Ač si o Bellinghamovi myslím, že je jedním z nejlepších fotbalistů planety, v hlavě toho zřejmě moc nemá. Abychom byli přesní, dokázal to právě oním gestem. Pojďme ale popořadě. V nedělním osmifinále byli Slováci jednoznačně lepším týmem, a to po většinu zápasu. Nakonec vedli takřka po celý zápas 1:0. Nakonec ale dostali gól v nastaveném čase. Jeho autorem byl právě Bellingham, který slavil tak, že ukazoval na Slováky gestem, že mají malé pindíky a on velký nástroj. Trapné, nechutné, zbytečné, hloupé.

Omluva? Kdeže! Pouze trapné výmluvy

Asi tak. Mladý anglický reprezentant a opora Realu Madrid se pouze dětinsky vymlouvala na to, že gesto patřilo jeho přátelům v hledišti. Proč by proboha něco takového na přátele dělal? Tomuto jednoznačně nemůže věřit vůbec nikdo.

Arogance bez hranic

Sám Bellingham už při hře jako takové vykazoval podle mého názoru značnou aroganci, která se pak přetavila v ona obscénní gesta. Po svých zákrocích se ani nedokázal pořádně omluvit. Ve srovnáním s Declanem Ricem šlo o úplně jiné jednání. Zmíněný hráč Arsenalu se vždy omluvil, plácl si s protihráčem a choval se lidsky. I takovéhoto detailu si člověk všimne. Hvězda Realu Madrid, jejíž tržní hodnota podle serveru Transfermarkt činí 180 milionů eur (4,5 miliardy korun), by se měla stydět. To se ale u takovýchto lidí asi moc nenosí. Jak pak mají na nejdražšího hráče pohlížet malé děti, jimž má být vzorem?

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.transfermarkt.com/jude-bellingham/profil/spieler/581678,https://www.idnes.cz/fotbal/euro-2024/komentar-jude-billingham-provokace-slovensko.A240702_164250_euro-2024_rou 

Jude Bellingham: Náhledové foto autor Barcex https://commons.wikimedia.org/wiki/File:25th_Laureus_World_Sports_Awards_-_Red_Carpet_-_Jude_Bellingham_-_240422_190558.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.