Slova Michala Davida k Ukrajině byla zbytečná. Měl by raději skládat a zpívat

Michal David

Kdo by neznal hudbu Michala Davida? Asi skoro každý. Já jako Husákovo dítě rozhodně ano. Na rozdíl od spousty lidí se mi tato hudba nelíbí a muzikálům neholduju. To je ale úplně jedno, jako umělce Michala Davida uznávám. Jako člověk se mi ale s posledním vyjádřením týkajícím se Ukrajiny zprotivil. V daném vyjádření totiž shledávám jednoduchost přemýšlení a neprostou zbytečnost. Michal David prohlásil, že by se Ukrajině nemělo pomáhat tak, že se posílají zbraně. Tím se zabíjejí další lidi a on něčím takovým nesouhlasí.

Iniciativa Dárek pro Putina byla striktní

Právě tato iniciativa vybírá peníze pro Ukrajinu, aby se dokázala ubránit agresorovi. Na svém profilu na sociální síti X ostatně zveřejnila výňatek z rozhovoru s komentářem. Michal David by pomáhal prý humanitárně. Posílal by kytky na hrob všem těm civilistům, které každý den zabíjejí russácké rakety? Poměrně jasná a striktní otázka, která v podstatě nehledá žádnou odpověď. Ta je jasná.

Navždy socialista z komunistické větve?

Hodně zajímavé je číst si názory uživatelů na sociální síti X pod oním útržkem rozhovoru zveřejněným zmíněnou iniciativou. Píše se v nich třeba o tom, že zpěvák navždy zůstane socialistou z komunistické větve. Dále se objevují zkazky o kolotočářích a nejméně ostrých tužkách v penálu.

Lékař se také nevyjadřuje k tomu, jak by se opravil motor

Poměrně jednoduchý komentář jednoho z diskutujících. Umělci jsou dnes přesvědčení, že se mohou vyjadřovat ke všemu, ač máločemu skutečně rozumí. Jen proto, že jsou známí a populární, rozhodně nemají patent na rozum a nějaké hluboké soudy. Tak to bohužel je a bude. Michal David se také pustil do něčeho, do čeho opravdu nemusel.

Zdroje info: Autor, sociální síť X

Michal David: Náhledové foto autor Pejsek10 https://commons.wikimedia.org/wiki/File:DavidMic.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.