Brněnská technologická společnost Mycroft Mind dostala dotace ve výši čtvrt miliardy korun

Česká technologická společnost Mycroft Mind, která je součástí skupiny TTC, získala z fondů Evropské unie podporu ve výši 10 milionů eur pro rozvoj technologie vnořené energetické inteligence. Díky této dotaci bude společnost moci přispět k udržitelnější a efektivnější budoucnosti. Tento krok významně posílí pozici Česka a Evropy v odvětví mikroelektroniky.

Digitální transformace energetiky

Důležitost a přínos čipů ve světě technologie je obrovský. Bez nich bychom nemohli používat počítače nebo další elektroniku. V současnosti je velký zájem zejména o čipy pro umělou inteligenci. Význam čipů narůstá také v oblasti světové ekonomiky. Evropa nechce zůstat v pozadí, jelikož hlavními magnáty jsou Čína a USA, a proto usiluje o dosažení alespoň dvaceti procent světové výroby. Cílem Evropy je podpora projektů zaměřených na čipy a polovodiče, aby byla energetika co nejvíce úsporná.

Algoritmy strojového učení

Mycroft Mind se dlouhodobě zabývá sběrem a zpracováním dat z chytrých energetických sítí. Firma chce vytvořit vestavěné samoučící se moduly pro predikci toků energie a energetického chování odběratelů i výrobců elektrické energie. Díky modulům se specifickými algoritmy strojového učení bude snazší zakomponovat a rozšířit tyto moduly do více zařízení. Tyto algoritmy, kvůli své nenáročnosti, budou moci fungovat i v méně kvalitních senzorech. V budoucnu se můžeme těšit na tyto prvky v chytrých měřicích přístrojích, dobíječkách elektromobilů atd. Uživatelé díky těmto algoritmům získají přesnější informace, což povede k úspornějšímu režimu.

Mycroft Mind

Společnost Mycroft Mind byla založena v roce 2007 a v současnosti patří mezi významné evropské společnosti v oblasti chytrých energetických sítí. Mezi její zákazníky patří hlavní distributoři elektřiny na území Česka (ČEZ, EG.D, PRE) a španělský energetický distributor Iberdrola. Po úspěchu na poli iniciativy Evropské komise bude společnost na projektu spolupracovat s VUT Brno, Masarykovou univerzitou a firmou Smarter Instruments.

Mycroft Mind spadá pod skupinu TTC, českou technologickou a realitní skupinu, která vznikla v roce 1993. Firma spravuje více než 30 společností na území Česka, Slovenska a Ukrajiny. Své zákazníky má ve 37 zemích světa. V roce 2023 dosáhla TTC konsolidovaného obratu přes 2,5 miliardy korun.

Zdroj: Tisková zpráva, https://www.mycroftmind.com/

Náhledové foto: Pexels