Tragická dopravní nehoda v Bratislavě: Svoboda pro opilého řidiče jako plivnutí do tváří pozůstalým

Alkohol auto

Zabít pět studentů jedním autem jde. Bohužel. Přesvědčila nás o tom dopravní nehoda opilého muže v Bratislavě. Obviněný šedesátiletý funkcionář nadýchal 1,6 promile, přičemž do mladých lidí najel rychlostí 110 km/h. Neskutečné, neuvěřitelné a hlavně neomluvitelné. Dokonce byl po samotné nehodě agresivní. Nyní je stíhán na svobodě. To bohužel jasně dokladuje, kde se nachází slovenská justice. Tristní. Pětinásobný vrah nedostane vazbu. Je to vůbec možné?

Hrozí mu až 25 let

Čemuž se pochopitelně nelze divit. Sám obviněný je na tom údajně psychicky špatně a už přímo v cele předběžného zadržení požadoval od policistů zbraň, aby se mohl sprovodit ze světa. Není se čemu divit, zřejmě ho celá situace tíží, to jej ale přece nemůže omlouvat! Rozhodnutí aktuálně není konečné, jelikož byla prokurátorem podána stížnost. O té se bude jednat u krajského soudu až příští pátek.

V minulosti se dopustil 16 přestupků

Málo to rozhodně není. Už který popíjel alkohol už doma před samotnou nehodou, kdy najel do 40 lidí, možná vůbec neměl řídit. Pravidla silničního provozu jsou ale jak u nás, tak na Slovensku poměrně benevolentní, a tak za volant pochopitelně usednout mohl. Nyní je podle svého právníka smutný a deprimovaný. To ale přece vůbec nemusel být! Stačilo se jen držet zákona.

Zpřísnění trestů na silnicích je nasnadě

Jednoznačně. Lidé, kteří byli přistiženi při řízení pod vlivem alkoholu a nadýchali okolo 1 promile a více, by měli být potrestáni mnohem přísněji, v krajním případě už by jim volant do ruky neměl patřit. Stejně tak jsou doslova směšné i pokuty za překročení nejvyšší povolené rychlosti. Vždyť u nás řidiči jezdí na dálnicích i kolem 180 až 200 km/h. Také tady by byl nasnadě finanční postih v řádu desítek tisíc korun nebo sebrání řidičského průkazu na delší dobu. V takovém Německu jsou pravidla mnohem přísnější. Možná by i takoví Dědečkové postupně vymizeli.

Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/473081-dedecek-je-na-svobode-i-pred-obvineni-ze-zabiti-peti-lidi-soud-vazbu-zamitl

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-ridic-ktery-v-opilosti-zabil-pet-lidi-do-vazby-nepujde-40410828

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.