Tragédie v Croydonu: Patnáctiletá dívka zabita na cestě do školy

policie

V Croydonu na jihu Londýna se ve středu odehrála obrovská tragédie, která otřásla celou komunitou. Dospívající chlapec ubodal k smrti mačetou patnáctiletou dívku, která s ním odmítla jít na rande. Událost se stala nedaleko prestižní soukromé školy Old Palace of John Whitgift, kterou dívka navštěvovala.

Smrt na cestě do školy

Středeční den měl být pro mladou dívku obyčejným školním dnem. Ten ale změnila událost, která otřásla celým Croydonem. Patnáctiletá dívka byla napadena a pobodána na ulici Wellesley Road poblíž Whitgiftova centra na cestě do školy.

Brutální útok se stal po osmé hodině ráno, jen kousek od brány školy, kam dívka chodila. Očití svědci tvrdí, že došlo ke konfliktu mezi dívkou v zeleném školním saku a chlapcem v černém saku.

Chevanice Thomas řekla, že dívka odmítla květiny, které jí chlapec nabízel. Útočník na ni měl o pár momentů později zaútočit nožem, který spíše připomínal meč. Další svědek tvrdil, že slyšel, jak dívka říká, že s chlapcem nechce být.

Zoufalý pokus o záchranu života

Řidič autobusu a jeden z cestujících se zoufale snažili zachránit dívčin život, avšak bohužel zemřela na místě v 9:21 dopoledne. James Watkins, pracovník komunitní organizace, sdělil, že rodina dívky byla v šoku povolána na místo, ale nestihla se s ní rozloučit.

Andy Brittain z Met Police řekl, že útok byl „nejhorší noční můrou každého rodiče“. „Vím, že policisté, kteří byli dnes ráno na místě, spolu s našimi kolegy z pohotovostní služby jsou ze smrti oběti zdrceni.“ Strážníci byli podle něj na místě do dvou minut od přijetí hovoru a poskytli nouzovou první pomoc.

Podezřelý chlapec zatčen

Policie zatkla 17letého chlapce v nedalekém New Addingtonu v 9:45 ráno. Podle prvních zpráv se zdá, že se chlapec a dívka znali, ale identita oběti zatím není zveřejněna.

Old Palace of John Whitgift School, kde dívka studovala, je prestižní školou pro dívky ve věku od tří do osmnácti let. Tato tragédie otřásla školou i celou komunitou, která nyní smutně hledá odpovědi a podporuje rodinu zemřelé dívky.

Volání po ukončení násilí

Tato strašná událost jen zdůrazňuje nutnost boje proti násilí, zejména nošení nožů v ulicích Londýna. Politici a komunita společně apelují na ukončení této smutné a nebezpečné praxe.

Dívka se jen letos stala patnáctou mladistvou obětí násilí v Croydonu. To celý loňský rok byl poznamenán čtrnácti podobnými tragédiemi. Údaje Metropolitní policie ukazují, že Croydon má nejvyšší počet obětí  útoků nožem v celém Londýně.

Zdroje info: Twitter, https://www.dailymail.co.uk/news/article-12566905/Croydon-stabbing-girl-boy-bus-way-school-murder.html, https://www.bbc.com/news/uk-england-london-66935446

Náhledové foto: Pixabay