MONETA Money Bank Expres půjčka

Tipy pro dovolenou autem

Pokud vyrážíte na dovolenou svým vlastním vozem, určitě vězte, že vás může na cestě potkat řada nástrah. Dnes se podíváme na pár tipů, které by vám měly ušetřit peníze i starosti. Tak vzhůru na to!

Preventivní kontrola před odjezdem

To, že si necháte prověřit stav vašeho vozidla před dlouhou cestou na dovolenou, by měla být samozřejmost. Lepší je utratit nějaký ten peníz doma a vyřešit vše včas než na dovolené řešit náklady na opravu poruchy. Dovolená je od toho abyste si odpočinuli. Zastihne-li však váš stroj nějaká komplikace, klid a pohoda může být rázem pryč. Navíc i ceny za opravy či náhradní díly mohou být v cizině násobně vyšší. Lepší je tedy vše řešit včas a doma. Navíc je dobré seznámit se se svou pojistnou smlouvou. Některá povinná ručení se totiž na poruchy či havárie v zahraničí nevztahují.

Místní předpisy

Další nevyzpytatelnou záležitostí jsou dopravní předpisy té, které země. Každá země má trochu jiná pravidla, co se silničního provozu týče. Když cestujete po Evropě, máte výhodu, že pravidla se nějak razantně neliší. Každý stát však může mít své specifika. Určitě si tedy před cestou vyhledejte, v čem se dopravní předpisy liší s těmi u nás. Nejvíce vás může zaskočit například povinná výbava autolékárniček, které se liší, nebo rychlostní limity. V daném státě mohou také fungovat dopravní značky, které u nás nenajdete, nebo mají alespoň jinou podobu. Pokud všechno toto zvládnete, neměly by vás dopravní situace zaskočit.

Autopojištění

Jak bylo již řečeno, vaše povinné ručení nemusí hradit náklady za havárii či poruchu v zahraničí. To samé platí o havarijním pojištění. Proto je dobré se podívat na vaši pojistnou smlouvu a dozvědět se,  na které všechny případy se vztahuje. Pokud v zahraničí neplatí, určitě je dobré si nějaké to připojištění pořídit. Nikdy totiž nevíte, co se vám na silnici můžete stát. Stane-li se pak něco právě v cizině, může to být pro vás hůře řešitelné a podstatně dražší. A za ušetření tohoto martyria určitě nějaká ta koruna stojí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *