Tesla Elona Muska významně zlevnila svá auta: Důvody jsou jasné

tesla

Vozy automobilky Tesla Elona Muska, které jsou stále považovány za etalon kvality elektrických vozů a jejich vlastnosti i špičková výbava lákají zákazníky po celém světě. Pro běžného zákazníka ale byla Tesla stále vozem jen těžko dostupným, se svojí cenovkou se řadila mezi vozy vyšší třídy. Změnilo na tom něco aktuální zlevnění většiny modelů ze strany automobilky?

Levnější Tesla

Podíváme-li se na cenu modelu 3 zjistíme, že zatímco minulý rok touto dobou byla jeho cena 1 369 990 Kč, nyní se po plošné redukci cen prodává v České republice za 1 099 000 Kč. Zlevnění tedy činí více než čtvrt milionu korun, a to je již skutečně znát. Podobná situace je u modelu Y. Ten zlevnil z 1 499 990 Kč na 1 159 000 Kč.

Tesla tak zlevnila na ceny, které jsou srovnatelné nebo dokonce nižší, než u mnohých vozů evropských výrobců. Srovnávat můžeme např. s modelem Škoda Enyaq iV za 1 179 000 Kč nebo hybridem Škoda Octavia RS Challenge Plus za 1 024 900 Kč.

teslaFoto: Pixabay

Proč Tesla zlevňuje?

Motivací Tesly ke snížení ceny je samozřejmě snaha o zvýšení prodejů. V loňském roce měla Tesla problémy především na čínském trhu, který je pro ni velmi významným odbytištěm. Tesla nakonec vyrobila o 22 tisíc vozů více, než kolik jich prodala.

I tradiční výrobci navíc začínají pronikat na trh s elektromobily stále více a více a Tesla pomalu ztrácí výsadní postavení. Rozhodnutí o snížení cen ale samozřejmě nezůstalo bez reakce. Tou první byl další pokles cen akcií, tou druhou potom hněv současných majitelů Tesly, neboť jejich investice právě ztratila nezanedbatelnou část své hodnoty.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/byznys/tesla-za-cenu-oktavky-v-plne-palbe-muskova-automobilka-vyrazne-zlevnila-1396007

https://vtm.zive.cz/clanky/tesla-v-cesku-zlevnuje-az-o-23–model-y-je-levnejsi-nez-skoda-enyaq/sc-870-a-220269/default.aspx

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.