Prezidentské volby: Ve druhém kole zvítězí Pavel, věří sázkaři

Volby

Česko čeká zajisté velmi vypjatá dvoutýdenní kampaň před druhým kolem prezidentských voleb. V nich změří síly dva nejúspěšnější kandidáti z prvního kola. Vítěz víkendových voleb armádní generál Petr Pavel a jeho protikandidát, který skončil na druhém místě, bývalý premiér a poslanec Andrej Babiš. Kdo má jaké šance? Dle sázkových kanceláří má k prezidentskému úřadu blíže vítěz prvního kola.

Češi ve volbách prosázeli již 300 milionů

Kdo bude příštím prezidentem. Na to se ptáme ve volbách, stejně tak se však ptají sázkové kanceláře. A o sázky na výsledky voleb je velký zájem. Češi prosázeli již 300 milionů korun. Jaké jsou nyní kurzy? Sázkové kanceláře a sázející věří více Petru Pavlovi. Na něj je kurz 1,12:1. Na jeho protikandidáta Andreje Babiše, který byl premiérem a ministrem financí, nyní poslancem, je kurz o poznání vyšší. Na jeho výhru můžete vsadit při kurzu 6:1. Pravděpodobnějším vítězem dle výše uvedených kurzů je tedy generál Petr Pavel.

Kolik Češi v prvním kole vyhráli?

Češi získali v prvním kole dvojici kandidátů, kteří se uchází o to, být jejich prezidenty. Češi, kteří si vsadili na výsledky prvního kola a byli úspěšní, vyhráli často i nemalé peníze. Například u společnosti Tipsport byla nejvyšší výhra při 632 524 Kč, u Fortuny sázkař vsadil na Petra Pavla za 300 000 Kč a s kurzem 2,7 se mohl radovat z výhry 810 000 Kč. Nejvyšší sázka, která byla u Tipsportu vsazena byla ta z prosince minulého roku, kdy sázkař vsadil neuvěřitelných 1,168 milionu korun při kurzu 3:1 na výhru Andreje Babiše. Na začátku roku pak jiný sázkař vsadil 1,1 milionu na to, že Andrej Babiš prezidentem nebude.

Nyní se sází hlavně na Pavla

Sázkové kanceláře logicky vypisují kurzy i na druhé kolo prezidentských voleb, které rozhodne o tom, kde bude pět let naším prezidentem. Nyní se dle sázkových kanceláří sází zejména na vítězství Petra Pavla. Fortuna na něj přijala vklady za 6 milionů korun, na Babiše necelých půl milionu. U společnosti Chance vsadil sázkař při kurzu 3,6:1 270 000 Kč na to, že příštím prezidentem bude Andrej Babiš. Přes všechny tyto sázky je však jedno jisté. Rozhodnou voliči ve svobodných volbách, které se uskuteční za 14 dní od konání prvního kola. Výsledky budou nejspíše těsné, kampaň dle prvních vyjádření Andreje Babiše bude ze strany bývalého premiéra nejspíše dosti útočná, negativní a zákeřná. Vše si pak zhodnotí volič.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/volby-prezidentske-volby/733044/petr-pavel-je-pro-2-kolo-favoritem-uvadi-sazkove-kancelare-cesi-vsadili-uz-300-milionu-korun.html, https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pavel-je-sazkovym-favoritem-na-prezidenta-i-pred-2-kolem-babis-kurzove-ztraci/2311507

Náhledové foto – Pixabay

 

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.