Tepelná čerpadla dodají teplo levně, spolehlivě, bez námahy

Tepelné čerpadlo

Rostoucí ceny energií, omezování využívání neekologických a neefektivních zdrojů tepla, snaha zajišťovat si energie „lokálně“ s minimální závislostí na centrálních dodávkách, to vše hraje do karet tepelným čerpadlům, která jsou již dnes v řadě zemí Evropy nejvyužívanějším zdrojem tepla u novostaveb. Jaké výhody mohou čerpadla přinést i vám, to se dozvíte na níže uvedených řádcích.

Stabilní cena tepla

Tepelná čerpadlaTepelná čerpadla získávají energii pro výrobu tepla ze svého okolí, tyto zdroje (venkovní  vzduch, geotermální teplo) jsou navíc zdarma, dostupné za všech okolností a v prakticky neomezené míře. S tepelnými čerpadly tak nejste závislí na vývoji cen či dostupnosti jiných  paliv.

S výjimkou tepelných čerpadel vzduch/vzduch, tento zdroj tepla vám zajistí i dostatek levné teplé vody.

Nulové starosti spojené s výrobou tepla

Jak již bylo uvedeno dříve, tepelná čerpadla si sama odebírají energii k výrobě tepla ze svého okolí, tj. do tepelných čerpadel není nutné přikládat, „palivo“ jim zároveň nemusíte skladovat.

Dlouhá životnost a skvělý potenciál do budoucna

Tepelná čerpadla dokáží sloužit spolehlivě řadu let, ještě dnes najdete ve Švédsku, kde došlo k jejich prvnímu masivnímu rozšíření, tepelná čerpadla instalovaná v 70. letech minulého století.

Zároveň, díky ekonomickému provozu s minimálními negativními dopady na životní prostředí, tepelná čerpadla patří mezi preferované zdroje tepla, v dohledné budoucnosti je prakticky vyloučeno jakékoliv omezování jejich využívání, tak jak je tomu např. u kotlů na uhlí, dřevo či zemní plyn.

Příspěvek od státu

Na rozšíření tepelných čerpadel mají zájem i politici, jež občany motivují ke koupi ekologických zdrojů tepla dotací. Více o podmínkách získání státního příspěvku na pořízení tepelného čerpadla najdete zde: https://www.cerpadla-ivt.cz/cz/statni-dotacehttps://www.cerpadla-ivt.cz/cz/statni-dotace.

Doplňkové vlastnosti

Schopnost fungovat jako klimatizace, možnost odebírání energie naakumulované z fotovoltaických zařízení, dálkové ovládání apod., to jsou další výhody spojené s tepelnými čerpadly, které ocení nejeden majitel. Na rozdíl od výše uvedených bodů se však nejedná o „standardní“ vlastnost, ale vlastnost typickou pro konkrétní typ čerpadel či značku tepelných čerpadel.

Zdroj info: https://www.cerpadla-ivt.cz/cz/statni-dotace

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.