Tady asi někdo lhal: Absenci Babiše Schillerová omlouvala virózou, sám expremiér mluvil o alkoholu

Alena Schillerová

Andrej Babiš nehlasoval proti vládě. Prostě do Poslanecké sněmovny nedorazil. Na jednu stranu je smutné, když nepřijede na hlasování ten, který ho v podstatě vyvolal, na stranu druhou se nelze divit. Program kandidáta na prezidenta naší země je bezesporu napěchovaný a povinností má více než dost. Spíše je ale zarážející to, jakým způsobem byla zdůvodňována jeho absence. Tak trochu se nejspíše zase lhalo.

Alena Schillerová mluvila o viróze

Přesně tak. Šéfka poslanců ANO vysvětlovala nepřítomnost Andreje Babiše virózou. Ten přitom v médiích hovořil o tom, že si dal tři vaječné koňaky a neměl k dispozici řidiče, aby jej odvezl. Někdo tedy očividně lhal. Informace si v jedné straně nebyli schopni předat tak, aby se vzájemně nevylučovaly. Neskutečné, když se dva nejbližší lidé ve vedení strany nedokážou domluvit ani na triviální informaci.

Tisíc a jeden důvodů pro vyslovení nedůvěry

Takto se alespoň Schillerová vyjádřila. Pomalost, nerozhodnost a neschopnost vyvést zemi z krize. To byly hlavní body, jež Schillerová zmínila. Hovořila také o nespočtu důkazů. Jen je třeba je najít. Ano, podpora některým podnikatelům je tristní, nicméně že by lidé v naší zemi nějak globální zchudli, se říct nedá. Ostatně stačilo se podívat na fronty v nákupních centrech před Vánocemi a mnohdy i po nich. Samozřejmě upozornila i na ceny energií. O palivech, která jsou nyní na stejné úrovni jako před válkou, se nějak nezmínila.

Závislost ČR na Rusku byla značná

Tento argument Petra Fialy je výmluvný. Válka přesně ukázala zranitelnost naší země, nicméně dokázali jsme si poradit. Vzpomínat na rouškové kšefty a výměny ministrů by bylo nejspíše zbytečné. Nedejbože na nejvyšší úmrtnost, která u nás jednu dobu byla. Ať už je situace jakákoli, extrémní blahobyt pomalu mizí, ale stále chudobu většina z nás extrémně nepociťuje. A aroganci a totalitních manýrech vlády se dá velmi úspěšně pochybovat. Možná paní Schillerová myslela jinou vládu.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stinova-vlada-ano-schillerova-havlicek-rais.A230119_093937_domaci_kop

https://www.e15.cz/domaci/debatu-o-vysloveni-neduvery-vlade-zahajila-schillerova-babis-se-omluvil-z-osobnich-duvodu-1396063

Alena Schillerová: Náhledové foto Ministerstvo financí České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.