Studium MBA pod drobnohledem

Studium MBA

Určitě jste si již někdy všimli u někoho za jménem těch tří zvláštních písmenek. MBA. Jde o titul z prestižního manažerského kurzu. Dnes si jej představíme a řekneme si, co jste možná nevěděli. Také si osvětlíme , kolik stojí a zda se vůbec vyplatí. Tak pojďme na to.

Jak je studium náročné?

Většina lidí, kteří studium MBA zvládli se shodují, že v práci se omezovaný cítit nebudete. Pracovní čas vám studium příliš zabírat nebude. Kde to však poznáte je váš soukromý a rodinný život. Právě v tomto čase se musíte studiu věnovat. Další důležitou částí je seminární práce. U té strávíte někdy až 10 hodin na jeden předmět. Přitom můžete komunikovat s lektory. Ve většině případů jsou ochotni k operativní komunikaci přes maily nebo jiným online způsobem. Při studiu se studenti v seminárních pracích připravují na konkrétní problémy a úkoly, které by mohly v praxi nastat. Jde tedy o praktičtější zadání, která pak konzultují s lektory.

Kolik studium stojí?

Na tuto otázku si musí každý zájemce a uchazeč odpovědět sám. Studium MBA totiž nestojí jen váš drahocenný čas, avšak i nějaké ty peníze. Průzkum společnosti STEM/MARK však uvádí, že průměr částky, o kterou si absolventi polepšili ve svých zaměstnáních, činil něco přes 66 tisíc korun. 84 % respondentů pak také uvedla, že získali velké množství praktických znalostí a dovedností, které ve svém oboru lze použít.

Diplomová práce

Vrcholem studia MBA pak je sepsání diplomové práce. Zde mohou být například rozpracovány seminární témata více do hloubky. Vzniknout by pak měl ucelený a strategický dokument. Z šetření vyplývalo, že jen asi 25 % dokázalo práci napsat v době do 20 dní. Převážně šlo o lidi mladší 45 let. Zbytek však potřeboval i něco okolo 30 dní. Příprava samotného zadání pak byla pro více jak 50 % snazší a trvala do 7 dní.

 

 

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.