Stávka na Heathrow: problém pro fotbalové MS

Začátek fotbalového Mistrovství světa se nezadržitelně blíží a kufry balí kromě fotbalistů i desetitisíce fanoušků z celého světa. Letecké společnosti se na zvýšený zájem o cesty na Blízký východ připravují, avšak všem může zhatit plány (a výrazně snížit výdělky) stávka pozemního personálu letišť. A pokud se jedná o největší letiště v Evropě, hrozí opravdu velké problémy.

Stávka v nevhodnou dobu

Navýšení platů se budou zaměstnanci letiště Heathrow snažit dosáhnout zmocnit pomocí stávky koncem listopadu. Stávka by měla trvat celé tři dny. Konat by se však měla souběžně s dobou, kdy bude probíhat mistrovství světa ve fotbale v Kataru. Výrazně tím ovlivní i cesty nadšených fanoušků.

Nejedná se však o první stávku zaměstnanců letiště Heathrow v historii. Podobná stávka již proběhla na konci léta minulého roku, kdy měla během měsíce srpna začít letní olympiáda.

Katar

Foto: Pixabay

Velká komplikace

Stávka nebude probíhat v malém počtu zaměstnanců, přibližně 700 členů pozemního personálu handlingových společností půjde bojovat za navýšení svých platů a stávka se pravděpodobně neobejde bez zpoždění některých letů, a možná dokonce dojde i ke zrušení některých přímých letů. Narušen bude i provoz v některých konkrétních terminálech apod.

To vše v době, kdy společnost Qatar přidává velkokapacitní lety, které mají dopravit fanoušky do dějiště fotbalového MS.

Omezení se dotknou i cest pro lidi, kteří se vrací do Spojených států na Den Díkůvzdání, který se koná 24.listopadu. Zmíněná srpnová „olympijská“ stávka, která proběhla v srpnu v době konání OH, tehdy zrušila přibližně 177 letů.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/stavka-heathrow-letiste-mistrovstvi-sveta-fotbal.A221104_115525_zahranicni_anm

https://www.bbc.com/news/business-63510375

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.