Státní vouchery na lázně – zájem je enormní

Peníze

Koronavirová krize zapříčinila mimo jiné to, že cestovní možnosti Čechů, ač se situace již zlepšila, jsou omezené. Navíc se do Česka nyní hrne méně turistů. Proto vláda již před časem přišla s vouchery, které dává občanům na ubytování a dovolenou v České republice. Jak tento projekt nyní vypadá? Jaký je o něj zájem?

4000 Kč na lázeňské pobyty

Zejména je problém s českými lázněmi, které v minulosti byly zvyklé na cizí klientelu, i ze zemí mimo EU. Nyní však tito turisté kvůli celosvětové pandemii koronaviru českým provozovatelům lázní chybí. Co s tím? Vláda přišla s programem, kdy distribuuje vouchery na lázeňské pobyty v hodnotě 4 000 Kč. Dle dosavadních informací lze hodnotit, že program je z hlediska zájmu úspěšný. Lázně jako jsou Jáchymov a Luhačovice hlásí maximální naplnění kapacity klientů s vouchery. Františkovy lázně pak mají nejbližší termíny až v říjnu.

Limity na jednotlivá místa

Nyní existují limity pro jednotlivá zařízení. to znamená, že každým lázním bylo poskytnuto omezený počet lidí, které mohou na voucher přijmout. Může se vám tedy stát, že, budete-li si domlouvat pobyt, již je maximální počet v daných lázních naplněn. V budoucnu se však, i vzhledem k vysokému zájmu, přemýšlí o zvýšení limitů. Lze také konstatovat, že v prvotních fázích bylo velké množství potencionálních klientů odmítáno kvůli špatné komunikace a technickému zázemí projektu. Nyní je však program více stabilní a ustálený.

Jak voucher získat?

Tento program se jmenuje Covid – Lázně. Byl spuštěn na začátku června a ze státní kasy by měla jít až astronomická jedna miliarda korun na podporu lázní a lázeňských měst. Pokud přemýšlíte, že byste pobyt v lázních za zvýhodněné podmínky také rádi absolvovali, není nic snazšího než zajít na web kudyznudy.cz, který spravuje agentura CzechTourism. Zde si můžete voucher obstarat. Jde o dotaci 4000 Kč od státu na každou osobu. Podmínka je, že musí v lázních být minimálně 6 nocí a musí zajít alespoň na 5 procedur

 

 

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.