Čeští zákazníci se mohou těšit na nové obchodní řetězce Action a TEDi

Už tu mohly dávno působit, ale koronavirová pandemie jejich otevření posunula o pár měsíců. Česká republika je další zemí, kde se otevřou nové prodejny zahraničních prodejců, a to nizozemského Action a německého TEDi. Na jaký typ zboží se mohou zákazníci těšit?

Německý TEDi bude v Prostějově a Opavě

Německý prodejce TEDi se specializuje na prodej nepotravinářského zboží. Své první kamenné obchody otevře 16. července v Prostějově a Opavě oproti plánovanému otevření v květnu. Zákazníci v nich najdou produkty pro domácnost, sezónní oblečení, drogerii, hračkářství, elektroniku nebo papírnictví, kterými bude konkurovat již v České republice přítomným prodejcům Pepco, Kik a Tiger.

TEDi je součástí skupiny Tengelmann, do níž patří hobby markety OBI nebo diskontní řetězec Kik. Centrálu má v německém Dortmundu a pobočky v osmi evropských zemích.

Nizozemský Action ve středních a východních Čechách

Action je založený na široké nabídce a nízkých cenách. Jeho první obchod bylo otevřený v roce 1993 v nizozemském městě Enkhuizen a postupně se rozvíjel až na současný počet 1 500 obchodů Action v sedmi zemích. Ve třetí čtvrtině letošního roku se počítá s otevřením prvních dvou poboček také v České republice, a to ve středních a východních Čechách.

Každý týden se v obchodech obměňuje 150 produktů, takže se zákazníci mohou stále na něco nového těšit a v Action se rozhodně nenudí. Pro Action je typická vysoká úroveň standardizace, kdy přes 95 procent sortimentu na trzích, kde působí, se shoduje, obchody jsou si velmi podobné a pracovníci v nich dodržují stejné systémy a postupy. Dokonce když jsou naskladňovány nové produkty, každá prodejna dostává stejný objem každé položky. Případné doobjednání prodaného zboží se pak realizuje podle potřeb.

Jeho cílem je expandovat převážně na východ a jih Evropy. Nízké ceny zboží se v Action daří držet i proto, že vše se nakupuje ve velkém množství. Sortiment je velmi flexibilní, jen malé množství produktů je nabízeno po celý rok. Většinou se však jedná o sezónní zboží, které se pravidelně obměňuje podle daného období – Velikonoce, zahrada, outdoor, návrat do školy nebo Vánoce.

Zákazníci v České republice budou mít díky novým diskontním obchodům větší výběr v cenově přijatelném zboží s bohatým sortimentem. Necháme se překvapit, co zajímavého TEDi a Action pro nás připravují.

Zdroj náhledového obrázku: Wikimedia.Commons.com

Orientace v oblasti financí je velmi důležitá. Pokusím se vám prozradit mnohé zajímavosti.