Sprostota bez hranic. Pavla Novotného premiér nejspíše potřebuje, a tak z politiky jen tak neodejde

Pavel Novotný

Když chcete věci nazývají pravými jmény, rozhodně to chce kus odvahy. Ne každý dokáže pravdu přijmout a v politice se tento postoj moc nenosí. Někdy se ale politici dostávají až za hranu slušnosti a lidskosti. Příkladem může být třeba starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný. Pokud se podíváte na jeho výroky nejen z poslední doby, pak si asi budete myslet, že jde o neskutečně vulgární bytost, která by se takto prezentovat v žádném případě neměla. Přesto se v politice dál drží. Jeho strana ho totiž nejspíše potřebuje.

Už za výroky o Aničce Slováčkové měl odejít

Kritika na osobu Pavla Novotného po jeho výrocích týkající se nemocné dcery hudebníka Felixe Slováčka a Dády Patrasové byla nepochybně oprávněná. I sám premiér tehdy vyjadřoval v tom smyslu, že výroky Novotného jsou lidsky nepřijatelné a neslučitelné s členstvím v ODS. Postupem času ale vrcholní politici změnili názor. Petr Fiala Novotného podpořil s tím, že si své hříchy odpracuje. Kdyby o jeho vyloučení hlasovali zástupci většiny regionů, nejspíše by ho vyloučili.

Žaloba Kateřiny Konečné je logická

Vyhrožovat ženě, že jí naloží koštětem, je nechutné, nehorázné a neomluvitelné. Antipatie vůči názorům politického oponenta lze vyjádřit úplně jinak. Korektně, slušně. To by ale Pavel Novotný musel chtít, což se tak nějak neděje. Jeho příspěvky na sociální síti X jsou opravdu bez zábran, sprosté výrazy lze najít skutečně často. Proč je používá? To byste se museli zeptat asi tohoto regionálního politika sami. Paní Konečné, ač s jejími názory nesouhlasím, přeji u soudu úspěch.

Proč je Pavel Novotný chráněnou osobou?

Možností je pochopitelně spousta. Za vším mohou stát jeho schopnosti. Je prostě politicky tak zdatný, že ho jeho šéf ve straně jednoduše potřebuje. Možná jeho nepostradatelnost také tkví v tom, že dokáže být maximálně sebestředný a je v podstatě jakousi celebritou, kterou zná spousta lidí. Nebo prostě vedení ODS potřebuje někoho, kdo bude sprostě urážet ostatní? Těžko říct, sprosté chování ale nemá s jakoukoli lidskostí a porozuměním vůbec nic společného.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pavel-novotny-ods-jednani-setrvani-vykonna-rada-zakulisi.A240612_123248_domaci_tof

Pavel Novotný: Náhledové foto Pavel Novotný/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.