Spousta rozhovorů s Ovčáčkem: Hlavní roli hrají nejspíše peníze

Jiří Ovčáček

Jiří Ovčáček se nyní opět dostává na oči veřejnosti. Možná ještě o něco více, než tomu bylo v době, kdy se plně věnoval profesi prezidentova mluvčího. Asi každý si pamatujeme na jeho úřadování, které bylo spíše jakousi parodií na to, jak by měl prezidentův mluvčí fungovat. Ostatně on také v mnohých případech zřejmě neměl moc na výběr v tom, jaké informace má podávat. Diktát hradních pánů byl nejspíše vcelku jasný.    

Neviditelné hradní angažmá

I takto by bylo možné práci Jiřího Ovčáčka do jisté míry charakterizovat. Vždyť tento pán většinou pouze zveřejňoval tweety a klasické rozhovory či vyjádření médiím neřešil. V různých kauzách se měl vyjadřovat třeba pro pořad Reportéři ČT a mnohé jiné. Ve finále se ale jeho slov žurnalisté nedočkali. Zviditelnil se snad jen při jiných situacích.

Na očích jen tehdy, když úplně nebylo třeba

Možná si pamatujete situaci, kdy to Jiří Ovčáček nezvládl s alkoholem. Opilecký skandál veřejnost propírala několik dní. Aby také ne. Vždyť ne každý se musí nechat v podroušeném stavu převézt záchrankou do nemocnice. Naměřeno bylo hradní hlásné troubě údajně 1,99 promile. Stane se. S platem 744 tisíc korun a odměnami přes 170 tisíc korun v roce 2021 si to mohl dovolit.

Neviditelní a neslyšitelní vylézají z děr

Jiří Ovčáček se horentní spoluprací s médii chlubit určitě nemůže. Mlčel a spíše mlžil. Nyní se opět vrací k víře. Ostatně na tu se obrátil i tehdy, když jeho pánovi bylo hodně špatně. Místo informací o jeho stavu zveřejňoval žalmy. Ano, měl zřejmě dělat prezidentovi černou práci, nicméně toto biblické intermezzo bylo skutečně výživné. Šíření nenávisti měl asi Ovčáček v popisu práce. Nyní zkouší přijít s pokorou a omluvami.

Neomluvitelné věci existují

Jednou z nich je určitě i chování hradního mluvčího. Jsme sice křesťané, nicméně máme také paměť. Velebení Číny, Ruska a urážení novinářů není zapomenutelné. Politici Ukrajiny byli označeni za neandrtálce. Adorace Andreje Babiše, kauza s Peroutkou a mnohé další. Ne, slušní lidé nezapomínají. Víra nikoho neomlouvá a samotného Ovčáčka už teprve ne.

Proč nyní dává rozhovory?

Proč ho spíše média zvou? Důvod je jednoduchý. Jedná se o mediálně známou tvář, která chce ukázat své lepší já. Pokor a omluvy jsou ale podle mého naprosto plané záležitosti. V hlavní roli jsou nepochybně peníze a čtenáři daných periodik, případně diváci. Většinou šlo o rozhovory, které byly natočené. Informace v nich jsou plytké a Jiří Ovčáček nejspíše potřebuje vytěžit ještě něco z toho, že ho lidé bohužel znají.

Zdroje info: https://www.novinky.cz/clanek/krimi-silne-podnapileho-ovcacka-mela-zachranka-prevazet-do-nemocnice-40381576 ,https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hrad-zverejneni-platu-za-lonsky-rok-kancelar-prezidenta-republiky.A220207_103641_domaci_vank, https://zpravy.aktualne.cz/spotlight/ovcacek-stydim-se-za-to-co-jsem-delal/r~98d094e6ac7f11eda873ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR3kPLHAanF6F0yu94dUwunhxL4lG6ZNxGtHX2fs3-O36Nw7yLyqf3ZM_LU

Jiří Ovčáček: Foto David Sedlecký: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jiř%C3%AD_Ovčáček_2015.JPG

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.