Spořicí účty nabízejí úročení přes 5 %

Peníze

Účet investičních fondů ve skutečnosti nezajistí, aby se vaše hotovost vyvíjela, ale přesto vás připraví o část peněz, a dokonce více než běžné účty. Zde je místo, kde se v současné době podívat v případě, že nepotřebujete zajistit své investiční prostředky před inflací jiným způsobem. Nejvyšší úrokovou sazbu, kterou budete moci získat na běžném účtu investičních prostředků právě v současné době, je u Trinity Bank.

Od 5. března ji rozšířila na 3,68 % pro obchody do 400 000 Kč. Jakákoli část vkladu nad toto omezení nese úrok 3,18 %. Pokrok Trinity Bank je přístupný stávajícím i moderním klientům v případě, že si otevřeli nebo otevřou účet kdykoli od 1. října 2021. V případě, že má někdo takových účtů více, získá jakoby 3,68 % na účet s největším zůstatkem. Ale pokračuje se stále dál.

Když se nyní podíváte na srovnání spořících účtů, věřím, že budete překvapeni. Ovšem, žebříček nejlepších jasně vede Trinity Bank, která skutečně nabízí 5,08 % úročení vkladu! Stejně tak, nezapomeňte hlídat debetní karty, u kterých se podmínky výrazně liší.

Spořicí účty

Vzhledem k tomu, že tradiční spořicí účty na vkladních knížkách mají v současné době jen o málo vyšší než téměř nulový úrok, hledá stále více jednotlivců lépe úročené alternativy. Mezi ně patří účty peněžního trhu, další možnosti bankovních účtů a vzájemné půjčky.

Peer – to – Peer úvěrové služby

Obvykle fungují prostřednictvím webových stránek, a je stále více využívané. Peer-to-peer půjčky poskytují způsob, jak pro lidi, kteří si chtějí půjčit peníze, aby získali peníze, aniž by nemuseli do banky – a pro investory, kteří mají velkou návratnost. Prostřednictvím webových stránek, jako je například Prosper.com, poskytují lidé na straně půjčovatelů zálohový kapitál lidem na straně vypůjčovatelů.

Ať tak či onak, v roce 2015 byli finanční specialisté na půjčky schopni udělat navýšení výnosu o přibližně 5 % až 9 %. Kvůli tomu, že lidé nejsou schopni splácet úvěry, tak se peer-to-peer půjčky pohybovala v té době kolem střední hodnoty 5 %.

Zdroj: penize.cz, investopedia.com

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.