Brigády letos: Nabídka vyšší než poptávka, odměna až 200 Kč za hodinu

Výroba aut

Brigády a časově omezené pozice jsou pro letní období, zejména pro prázdniny typické. Nejčastěji je poptávají studenti, ne však výlučně. Dnes se podíváme na prognózu, jak to letos s brigádami bude a kolik bude možné si letos vydělat. Pojďme na to!

I letos bude nabídka vyšší než poptávka

Je vysoká míra inflace, bezprecedentně se zdražuje a přišla k nám velká vlna válečných uprchlíků. I přes tyto faktory bude opět nabídka brigád převyšovat poptávku po těchto pozicích. Zájem uchazečů je spíše malý a nic na tom nemění ani skutečnost, že firmy se snaží zaplatit brigádníky lépe než v minulých letech. Jako tradičně nejčastěji hledají letní brigádu studenti. Ti mají největší zájem o administrativní pozice.

Kolik bude možné si vydělat?

Výše odměny za letní brigády se bude, stejně jako je tomu u mzdy u obyčejného zaměstnání, lišit region od regionu. Již nyní však lze říci, že zaměstnavatelé budou nejspíše nabízet hodinové odměny v rozmezí od 120 do 150 korun. Ve Středočeském kraji, jakožto i v Praze pak budou tyto odměny o něco vyšší, kdy se průměrně můžeme setkat s odměnami od 150 do 200 korun na hodinu.

Která pracoviště nejvíce potřebují brigádníky

Jak bylo již zmíněno, mezi studenty je největší zájem o administrativní pozice. Jak je tomu však na druhé straně? Kteří zaměstnavatelé nejvíce potřebují a poptávají letní brigádníky? Nejvíce pracovní síly je nyní potřeba ve skladech, kurýrních službách a fast foodech. Preference uchazečů, tedy administrativní pozice, se nestřetávají s požadavky zaměstnavatelů. Tyto zájmy se míjí již tradičně.

S uprchlíky a zdražováním se čekalo více brigádníků

Například Jitka Součková ze společnosti Grafton Recruitment uvádí, že se při silné uprchlické vlně a zdražováním čekalo více lidí, kteří budou potřebovat a poptávat brigádu. Nárůst se však neliší s ostatními lety. Ani letos tak nejspíše, jak bylo již zmíněno, poptávka zaměstnavatelů bude převyšovat nabídku uchazečů.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Grafton Recruitments ze dne 23. května 2022
Náhledové foto – Pixabay

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.