Španělsko zavádí finanční omezení pro britské turisty. Čechů a dalších občanů EU se nijak nedotkne

kanárské ostrovy

Britové nesmí do Španělska bez peněz. Dovolenkový ráj ve Španělsku zavedl „brutální“ pravidla, které se mají týkat nejen Britů, ale všech cizinců ze zemí mimo EU. V kapse jim nesmí na každý den chybět částka v přepočtené hodnotě 2876 korun (97 liber). Britové se proti tomuto bouří: co je moc, to je příliš.

Pravidla platí i pro Brity

Nové pravidlo o dostatečném množství peněz vzniklo již 1. ledna roku 2022. Není tedy již žádnou novinkou. Letos si však chtějí Španělé na Brity více posvítit. Britové budou čelit masivnějším prohlídkám. Kdo bude mít hluboko do kapsy, bude mít ve Španělsku problém. Pravidlo s penězi se týká pevninského Španělska, Baleárských i Kanárských ostrovů.

Podstatou problému je fakt, že Spojené království není již delší dobu v Evropské Unii a pravidlo se na něj tedy vztahuje také. Podle Španělů je správné, aby se Britové prokazovali vždy dostatečnou finanční hotovostí. Na britských sociálních sítích se nyní šíří výzvy k bojkotu dovolených ve Španělsku.

Kanárské ostrovy

Foto: Pixabay

Britové spoléhají na svoji ekonomickou sílu

Ztráta 17 milionů turistů by skutečně mohla pro Španělsko znamenat nemalou ekonomickou ztrátu. Španělé svými častými zákazy čím dál více odrazují zájem turistů, který by se jim mohl v budoucnu krutě vymstít. Je otázkou, co všechno jsou lidé ochotni snést. Na druhou stranu, Británie se vystoupením z EU zkrátka sama postavila do situace, kdy je na ní pohlíženo jako na každou jinou zemi mimo blok. Občanů ČR se nová pravidla nijak nedotýkají neboť mají možnost cestování po celé EU bez omezení.

Omezení se netýkají jen peněz

Španělé na turisty vymysleli ještě jednu lest. Na pobřeží Costa del Sol nebude možné napustit si bazén. Díky vlivu nezvyklého sucha se zde zakazuje používat vodu k zalévání i během noci. Zalévat zahradu bude možné jen omezeně, stejně tak bude zakázané i koupání v bazénech. To může být problém i pro turisty, jejichž hotel bude bez napuštěného bazénu.

Na Kanárech zdravě a bez cigarety

V plánu je ještě další zpřísnění, které má platit hlavně pro ty, co si na pláži rádi zapálí svoji cigaretu. Zákon o zákazu kouření má hlavně chránit občany před škodlivými látkami. Škodlivý vliv kouření by se proto měl zamezit a to tak, že kouření bude zakázané i na letních zahrádkách konkrétních podniků. Nebude možné kouřit ani jinde na veřejnosti, např. v blízkosti škol či nemocnic.

Zdroje informací: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pribehy/783711/dovolenkovy-raj-rozcilil-turisty-pri-ceste-do-spanelska-musi-prokazat-dostatek-penez.html

https://uk.news.yahoo.com/brits-vow-never-return-spain-094928870.html

Náhledové foto: Pixabay 

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.