Kateřina Konečná jako mírotvůrce? Kritizuje EU, že jde obří množství peněz na granáty pro Ukrajinu

Kateřina Konečná

Evropská poslankyně Kateřina Konečná si přeje, aby skončila válka na Ukrajině. To je skvělé. Jako bychom my ostatní chtěli, aby se nedaleko našich hranic válčilo. Asi ne. O to více zarážejí její slova, která pronesla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Stěžovala si, že obří množství peněz putuje na granáty pro Ukrajinu, ale evropští zemědělci jsou kráceni na dotacích. Upřímně řečeno, se zemědělství v Evropě je obrovský problém a politici by se skutečně měli zamyslet nad tím, jak to udělat, aby všude nebyly stávky zemědělců a blokády. Ubrat ale peníze na vyzbrojení Ukrajiny by mohlo být sebevražedné.

Dlouhodobé finanční pomoci Ukrajině ve výši 1,2 bilionu korun

Balík v takovéto hodnotě schválili lídři Evropské unie. To se bohužel komunistické europoslankyni nelíbí. Podle Konečné jsou kráceni jak zemědělci, tak i důchodci a v neposlední řadě zaměstnanci. Zděsila ji také zpráva, že peníze z programu na screening zdraví evropských občanů putují na granáty na Ukrajinu. Tak jako tak má asi jiné než granátové řešení ukrajinské krize. Možná by sama s Putinem vyjednala mír. To by bylo skvělé a stala by se slavnou.

Putin se jen tak nezastaví

Nikdo soudný zřejmě není pro válku na Ukrajině. Když se ale tato země nebude bránit, padne a lze tvrdit, že Vladimir Putin se nezastaví a půjde dál. Podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) by klidně mohl dojít až do Košic nebo k hranicím s Českou republikou. Rusy bychom tady rozhodně nechtěli.  

Podle Konečné jde o demagogii

Že by se Vladimir Putin nezastavil a šel dál? Podle europoslankyně jde o demagogii. Asi věří v Putinovu dobrou duši a lidskost. Obojí vídáme dnes a denně na Ukrajině. Jak si toto může soudný člověk myslet? Těžko pochopitelné. Konečná také uvedla, že se by se mělo sednout k jednomu stolu a stanovit si to, co mohou považovat za vítězství obě strany. Že Rusko napadlo Ukrajinu jako suverénní stát, jí asi uniklo. Populistická tvrzení jsou zkrátka v oblibě. K jednacímu stolu s Putinem by ale zrovna ona zřejmě nesedla.

 Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://cnn.iprima.cz/konecna-obirame-lidi-a-financujeme-granaty-maji-se-rusaci-zastavit-u-kosic-vyjel-pospisil-424442, https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pristi-rok-prinese-ve-valce-na-Ukrajine-posun-tusi-Katerina-Konecna-748356

Kateřina Konečná: Náhledové foto Kateřina Konečná/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.