Snaha hradu o dobytí BIS: Nový kontrolní orgán nad tajnými službami

Ruská vlajka

Otázka bezpečnosti by měla být pro naši zemi prioritní. Aktuálně mnohé záležitosti z této oblasti logicky řeší BIS. Ta by měla být pochopitelně nezávislá na současné politické reprezentaci. To se do jisté míry dělo. Bezpečnostní informační služba byla ostatně jakýmsi hybatelem v případu Vrbětice. Donutila politiky jednat, ač to mnohdy nebylo v jejich zájmech. Mimo jiné se z Jana Hamáčka stal fakticky politik na odstřel a Rosatom byl vytlačen z onoho diskutovaného tendru. Nyní by se ale situace mohla změnit.

Nový kontrolní orgán

Současná vláda by chtěla ještě před volbami vytvořit zcela nový kontrolní orgán, který by kontroloval právě tajné služby. K jeho schválení došlo již 3 roky nazpět, nicméně zřízen doposud nebyl. Nyní by se tak mělo stát z celkem logických důvodů. Vláda by dostala mnohem větší porci prostoru pro manévrování a domlouvání se. To by se pochopitelně týkalo také hradu. Všichni by mnohem dříve mohli vymyslet své vlastní strategie, jež by se jim maximálně hodily.     

V čele orgány loajální osoba

Samozřejmě, jak jinak. V našich podmínkách to snad jiné být ani nemůže. Do čela onoho nového orgánu má být nominován šéf legislativy prezidentské kanceláře, jímž je Václav Pelikán. Člověk, který je mimo jiné podřízen hradnímu kancléři Mynářovi. Dalším jakýmsi bonusem by měl být premiérův poradce Cyril Svoboda. Pozoruhodný je především fakt, že členové onoho kontrolního orgánu by mohli nahlížet do živých operací tajných služeb.

Další útok na demokracii?

Chce nás někdo zaprodat totalitní velmoci? I takto se můžeme ptát, když to tak zjevně vypadá. Naše jediná šance je pochopitelně jít v říjnu k volbám. Pravda je ale taková, že onen orgán už může fungovat.

Zdroj info: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vlada-chce-dozorce-nad-tajnymi-sluzbami-udelat-z-lidi-hradu/r~934b0e64b96211eba4560cc47ab5f122/?fbclid=IwAR0Ic1JVt1iJ-GLI7_wRvTMG2WXkqN47sK6yKSaSVO_Qn2C1130XEqLS9wo

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.