Arenberger

Arenbergerův šanon: Kontrola férových chlapů

Až hořký úsměv vykouzlí na tváří prohlášení premiéra Babiše o tom, že se překontroluje 15 cm tlustý šanon, který mu dodal jeho ministr zdravotnictví. Jaké to bude, když zkontroluje člověk opředený skandály dalšího muže, který je na tom podobně, možná ještě hůř. Rozhodně férové se vším všudy. Rozdíl bude jen v tom, že prvně jmenovaného, tedy premiéra, jsme si v podstatě zvolili svobodně ve volbách. Když se ukáže, že je všechno v pořádku, nic se fakticky neděje.

Jak Petr poctivě ke štěstí přišel

Krásná pohádka se šťastným koncem? Asi tak. Veřejnost v podstatě vůbec nic neuvidí a premiér si nejspíše počte. Otázkou zůstává, jak dlouho ho to bude bavit a co všechno bude chtít najít. Možná nic, aby se nemusel hledat zase nový ministr. Popravdě řečeno, je přinejmenším zajímavé, že se aktuálně všechna data tak nějak vylepšila, aby mohla jít na kontrolu.

Něco už přece nelze napravit, nebo ano?

 

nepodal náhodou ministr Arenberger lživé daňové přiznání? Vždyť zřejmě uzavíral nemocnici smlouvy se sebou samotným. nepoškozoval náhodou svého zaměstnavatele tak, že přehrával luxusní kšefty pro svůj vlastní byznys? S velkou pravděpodobností také získal solidní slevu ve výši desítek procent na koupi bytu. Údaje, jež uváděl, nemusel být vůbec pravdivé. Daňové přiznání je ale na světě a nejspíše bude v pořádku.

 

Že by znovu Vojtěch?

 

I na tuto otázku byl Andrej Babiš dotázán. Zopakoval, že se jednalo o dobrého ministra zdravotnictví. Tak proč byl tedy odvolána. následně šel i Blatný? No, prostě pokrčuje tak nějak hořká komedie. Uvidíme, jaký bude mít konec.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/arenbrerger-soupis-majetku-premieru-babisovi-osud-ministra-zdravotnictvi.A210521_125426_domaci_kop
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/podcast-vinohradska-12-arenberger-majetkove-priznani-seznam_2105140600_bar
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/arenberger-majetkova-priznani-klinicke-studie-pronajem-nemocnice-kralovske_2105141752_aur

Petr Arenberger: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

5 komentářů

 1. Miroslav Odpovědět

  Je až strašidelné, co se za vlády GIGAKORUPČNÍ STOKY ANO může všechno stát! Kdy už konečně nastane, to deset let slibované LÍÍÍÍÍP?!

 2. Bery Odpovědět

  Arenberger je přesvědčen, že má všechno v pořádku (dle jeho názoru) a kontrolovat to bude Babiš co má taky všechno v pořádku (dle jeho názoru). Tak to je škoda, že se na výsledek té kontroly nedá nikde vsadit, to bych se opeřil.

 3. Emil Odpovědět

  I Al Capone dojel na šetření dańového úřadu. Co udělá ten náš? To, co mu Al Bureš poručí?
  Jsem zvědavý, kdy státní úředníci začnou konečně pracovat podle platných zákonů. Ne jen v téhle kauze.

 4. lwo Odpovědět

  Najednou brečíte, ale to jste měli, když jste to tomu šíbrovi a podvodníkovi „házeli“. Teď už to je jen pláč nad rozlitým mlékem… 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *