SMS půjčky pro problémové klienty mohou být devastující

Půjčka pro problémové klienty

Máte již nějaké dluhy, které se vám nedaří splatit, a potřebujete finanční injekci pro další fungování? Pokud ano, patříte mezi problémové klienty. Ti mají pochopitelně výchozí pozici i bankovních i nebankovních společností mnohem složitější, než je tomu u standardních klientů, kteří nikomu vůbec nic nedluží. Především banky si maximálně ostražitě hlídají bonitu svých zákazníků. Ti musí být schopní splácet, jinak jim banka půjčku prostě a jednoduše neposkytne. Jak je to tedy s půjčkami pro problémové klienty?

SMS půjčky pro problémové klienty

Jakousi klasiku představují SMS půjčky pro problémové klienty. Jedná se o úvěry, které jsou poskytovány prostřednictvím SMS zpráv a poskytovatelé těchto úvěrů nevyžadují prakticky žádné záruky o tom, do jaké míry je schopen konkrétní klient splácet. Tento fakt je na jednu stranu skvělý a na druhou velmi nepříjemný v tom, že půjčky jsou poskytnuty i lidem neschopným dostát při splácení svým závazkům.

Vysoký úrok je realitou

Poměrně standardní záležitostí je u nebankovních půjček vysoký úrok. Mnohdy přesahuje 10 % a vy se tak setkáte s maximálními možnými přeplatky. Ty se mohou pohybovat klidně i v řádech několika desítek tisíc korun. Pokud si nedáte na tuto skutečnost pozor, budete doslova a do písmene díky vlastní nevědomosti okradeni.

V podmínkách se nevyznáte

Nebankovní půjčky pro problémové klienty jsou také velmi rychlé. Slibují peníze klidně i do několika málo minut. Jakousi odměnou jsou ale často nepřehledné podmínky poskytnutí úvěru. Setkat se bohužel můžeme i se skrytými poplatky. Ty pak fungují jako velmi nepříjemné překvapení. Platit můžete klidně i za zprostředkování úvěru anebo vedení úvěrového konta. Tyto služby již jsou u většiny poskytovatelů bez poplatků. Není tak nutné platit za samozřejmosti.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.