Pozor na převod peněz ze zahraničí

Převod peněz

Potřebujete převést peníze ze zahraničí do České republiky? Pokud ano, máte samozřejmě několik možností. Mnohé jsou ale proklatě drahé. Pokud momentálně nevíte, jakou finanční instituci anebo službu využít, jste na správné adrese. Poradíme vám, jakým způsobem co možná nejlevněji převádět finanční prostředky zejména ze zemí Evropské unie směrem k nám. Poukážeme i na některé velmi předražené služby.

Klasické bankovní převody nebrat

U klasických bankovních převodů většiny komerčních bank u nás se setkáte s poplatky za převedení sumy z Eur na koruny. U jiných světových měn se také bohužel setkám s nemalými poplatky. Pokud máte zaplatit za převod peněz z cizí měny i okolo 200 korun, což u Komerční banky není žádná výjimka, pak se raději rozhodnete pro jiné efektivnější řešení. Ztrácet hodnotu svých vlastních peněz pouze na základě nesmyslných a zbytečných poplatků by byla škoda.

Fio Banka jako řešení

Pro převod peněz ze zahraničí je vynikající mít účet u Fio banky. Ta totiž nemá převody nijak zpoplatněné, a tak se vám na účet dostanou peníze, které mají úplně stejnou hodnotu. Můžete se spolehnout i na to, že budou směněny dle momentálně platných kurzů. Nebudete tak tratit prakticky ani korunu, což je vynikající zpráva. Fio banka nabízí ale i další zajímavé přednosti, kterých také stojí za to využít.

Služba Transferwise

Zajímavou volbou je služba Transferwise, která je schopna nabídnout nejlevnější možný transfer finančních prostředků ze zahraničí do tuzemska. První transakce bude po registraci do této služby zcela zdarma. Výhodné je i to, že se nemění kurz. Budete tak mít dlouhodobou jistotu v tom, že finanční prostředky přijdou v požadovaném množství a nebudou se nijak měnit vzhledem k momentální situaci, které se na trhu měn v současnosti nachází. Rozhodně tedy není od věci této služby využít. Registrace je bezplatná.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.