SMS půjčka ihned úplně každému je nesmysl

SMS půjčka

Skutečnost, že mnohá SMS půjčka ihned úplně každému je podvodem, je bohužel realitou. Pokud potřebujete i vy velmi rychle půjčit, měli byste uvažovat o tom, jestli vůbec takový úvěr máte brát v potaz. I proto se vyplatí podívat se na tento typ půjčky mnohem podrobněji a poukázat si na jeho hlavní výhody a nevýhody. My se pokusíme být hlavně kritičtí, což mnohdy přináší pro čtenáře více užitečných informací.

Strohá SMS žádost láká k podvodům

Již jen samotná žádost o půjčku prostřednictvím pouhé SMS zprávy je vcelku podezřelá, a tak není od věci se přesně informovat na veškeré podrobnosti okolo potenciálního úvěru na internetu anebo ještě lépe u osob, které s ním mají jakékoli zkušenosti. Nabudete tak jistoty, že budete vědět, do čeho vlastně půjdete a do jaké míry bude daná půjčka výhodná či nikoli. Vyhnete se také skrytým poplatkům a jiným neduhům nepoctivých poskytovatelů. Uniknout vám mohou při nedostatečném prověření situace také některé jiné důležité detaily.

Podezřele rychlé peníze

Velmi podezřelé je i rychlé zasílání hotovosti od poskytovatelů SMS půjček. Většinou tak činí hlavně proto, aby nalákaly co nejvíce potenciálních klientů, z nichž budou mít zcela logicky vysoký zisk. Na nějaká procenta při úrocích se většinou nehledí a finanční poplatky za zprostředkování půjčky jsou také neskutečně vysoké. V každém případě je třeba dbát na maximální transparentnost celých podmínek.

Prodloužení splatnosti s vysokými sankcemi

Mnozí poskytovatelé nebankovních úvěrů se vyznačují také sliby v podobě neustálého prodlužování data splatnosti.  To sice může být prakticky nekonečné, neustále ale budete platit za každý tento úkon. Mnohé společnosti si za toto účtují neskutečně vysoká penále, což rozhodně není dobré a jedná se spíše o cestu do dluhové pasti.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.