Slevové akce, které před Vánocemi opravdu potěší

Black Friday

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i šílenství, které se odehrává prakticky ve všech internetových a ve finále beztak i kamenných obchodech. Někteří prodejci už nyní nestačí přijímat objednávky, což jim samozřejmě zajišťuje nemalé výdělky, ale také starosti a dodržováním slíbených termínů. Nestrádá nicméně ani stát, který si na daních taktéž přijde na velice slušné peníze. Jak zařídit, abychom my, běžní občané, před nejoblíbenějším svátkem v roce ušetřili? K tomu nám dopomohou různé slevové akce, které každoročně přitahují zraky milionů lidí po celém světě. Které události by vám neměly uniknout? Pokračujte ve čtení, odpověď na vás totiž čeká v následujících řádcích.

Singles Day má dlouholetou tradici zejména v Asii

Ještě předtím, než do obchodů nadobro vtrhnou Vánoce, se pořádá slevová akce pocházející až z daleké Asie. Američané mají Den svatého Valentýna – svátek zamilovaných. Asiaté zas ujíždějí na Singles Day – dni nezadaných. V dnešní době je jeho význam ještě o něco rozsáhlejší. Datum utvořený ze samých jedniček, tedy 11.11., se stal jednou z největších oslav ve světě nakupování. Čínský velkoobchod Alibaba toho času poskytuje ohromné slevy na všechny produkty a další giganti světového trhu jej poslušně následují. Proč? Protože to funguje! České obchody zatím zůstávají k svátku vcelku neutrální, nicméně v brzké době tento trend jistě dorazí i k nám.

Den dopravy zdarma 2019

Slevový portál Heureka organizoval během let 2012 až 2018 Den dopravy zdarma, kdy do akce neváhal zapojit všechny velké hráče tuzemského trhu z oblasti online nakupování. Loni a letos se ale svátek bohužel nekoná, jelikož v podstatě všechny e-shopy již nabízejí určitou formu dopravy zdarma po celý kalendářní rok. V minulosti se však jednalo o den, který čeští a slovenští zákazníci naprosto zbožňovali. V roce 2017 kupříkladu vystoupaly tržby až ke hranici 592 milionů korun. Těžko uvěřit, kolik peněz se mezi lidmi nachází, co říkáte?

Black Friday je prodejní akce, s níž přišli Američané

Černý pátek je prodejní akcí pocházející z USA. Název události je jasnou asociací k začátku světové krize z roku 1929, kdy právě v pátek rapidně spadla hodnota všech akcií. Předvánoční horečka dovoluje občanům Ameriky ušetřit opravdu nemalé peníze a do České republiky tento fenomén samozřejmě dorazil také, ačkoli slevy nejsou až tak radikální. Přibližně 90 % Čechů má o Black Friday povědomí a dalších 40 % během něj pravidelně nakupuje.

Průkopníkem na českém trhu se v tomto případě stala značka Apple, kterou později následovali další velcí hráči. V současnosti můžete levněji nakoupit kupříkladu na portálech Alza.cz, Mall.cz, Bonami.cz, Notino.cz, Datart.cz a spoustě dalších. Letošní termín Black Friday připadne na 27. listopadu. Datum jinak není pevně stanoveno a mění se podle momentální situace.

Black Friday: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

David Břach

Rád se s Vámi podělím o své poznatky ze světa financí.