Skvělý táta Andrej? Kdyby jím byl, Čapí hnízdo by dětem dávno přenechal

Andrej Babiš

Soud s Andrejem Babišem stále probíhá, nicméně v pondělí se má veřejnost dozvědět, jak dopadne. Právě na tento den je totiž naplánován rozsudek. Obžalovaný expremiér stanul před soudem kvůli dotaci ve výši 50 milionů, která se týkala jeho Čapího hnízda. Andrej Babiš v rozhovoru pro Novinky.cz prohlásil, že lhal. To se mu popravdě až tak často nestává, nicméně nyní to prý dělal z toho důvodu, aby ochránil svou rodinu. Zachoval se tedy jako skvělý táta?

Bohužel musel lhát

Výraz bohužel tedy uvedl sám obžalovaný. V minulosti totiž tvrdil, že nevím, kdo Čapí hnízdo vlastní. Naopak to ale dobře vědět. Šlo o jeho dvě dospělé děti a bratra manželky. Pronesenou lež zdůvodnil Andrej Babiš vcelku lakonicky s tím, že je hlavně táta. Jaký táta? Takový, který lže? Prezidentský kandidát opět konstatoval, že chtěl chránit rodinu, jež byla značně poškozena jeho vstupem do politiky. Rodina je pro Babiše podle jeho slov mnohem důležitější než politika nebo kariéra. Klišé, které už jsme slyšeli od spousty politiků.

Proč už dětem Čapí hnízdo dávno nedal?

Vcelku zajímavá otázka. Pokud by bývalému premiérovi šlo opravdu o děti, proč by farmu dětem nenechal? Mohla být přímo napsána na ně a fakticky nic by se řešit nemuselo. S největší pravděpodobností se jedná pouze o dočasné řešení. Miroslav Kalousek na svém twitterovém účtu hovoří o tom, že Babiš děti jenom použil na nezbytně dlouhou lhůtu a pak vše shrábl pod sebe do firmy, jejíž je jediným beneficientem. Ostatně tento bývalý politik se také vyjádřil v tom smyslu, že mu Babiš dluží ještě 10 milionů korun za sázku z roku 2015.

Dotace byla vrácena, ale…

Přesně tak, k vrácení celé dotace došlo, nicméně vše je považováno za nezákonné jednání, vůči čemž se Babiš ohrazuje. Tvrdí tak, že farma splnila veškeré podmínky pro udělení dotace. Kde byla pravda, se ukáže v pondělí.

Zdroje info: https://www.novinky.cz/clanek/volby-prezidenta-o-capim-hnizde-jsem-lhal-omluvil-se-babis-jsem-predevsim-tata-chranil-jsem-deti-40417573, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/den-rozhodnuti-o-capim-hnizde-jak-se-premier-dostal-do-hledacku-policie-78132

Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.